Desiderata 22

30. ledna 2014 v 20:57 | Metus |  Desiderata
Ahoj!
Takže myslím, že vám (opět) dlužím omluvu za přestávku. Měl jsem teď trochu honičku se školou, přezkušovali mě z předmětů (hajzlové) a vůbec před pololetím, znáte to. Každopádně jsem zpět a mám pro vás jednu zprávu. Tato kapitola je už úplně a naprosto poslední. Nedivte se, mě se to taky nelíbí, ale je to tak. Jelikož sám ještě nevím, co budu dále překládat, dám vám dole anketu, jaký byste chtěli pár. Všude bude Loki, snad vám to nepřijde divné, ale je to moje oblíbená postava. Takže myslím, že nakonec se sluší poděkovat vám za neuvěřitelnou přízeň a důvěru a povzbuzování. Moc mi to pomohlo a myslím, že bez vás bych to nikdy nedopřekládal. Zvláště pak chci poděkovat fialce, naší věrné betě a samozřejmě Lex-san, Saku-chan, Veru, Faith, Starvation, SeleneBlack, Akkaře, Ady-chan, Ann a vůbec všem, kteří mi pravidelně i nepravidelně nechávali komentáře, které jsem všechny do jednoho přečetl. (+ spešl poděkování pro Andreu, která mi napsala dokonce zprávu pro autora, hohó :D)
PS: Nemáte pocit, že bych mohl změnit design? :D

Fury samozřejmě svolal schůzi. Ti hajzlové Clint a Natasha byli pořád na Havaji, takže se dohromady sešli jenom zbylí čtyři. Seděli okolo stolu a sledovali Furyho, jak rázuje po místnosti a mne si bradu. Steve byl pořád ve stavu jakéhosi úžasu a ohromení a sledoval Tonyho výrazem, který mohl znamenat cokoliv. Tvářil se, jako by s tím měl Tony něco do činění. Což neměl. Ani trochu.


"Nechápu smysl tohoto setkání," prohlásil Thor. "Nebyl žádný problém. Loki nám pomohl."
"Dobře, tohle mu připíšu k dobru," řekl Bruce. "V podstatě zachránil město. Tak trochu. Ale hned potom se vypařil."
"Třeba se jenom stydí," řekl Tony a Bruce se na něj hodně podivně zadíval.
Oba dva, Bruce i Steve, se nervózně ošili na svých židlích: dobře, možná má postranní motiv, ale co by to mohlo být? Možná se nás zase pokouší poštvat proti sobě… Anebo po tom čase s Avengers prostě vyměknul.
"Třeba jen chtěl udělat něco prospěšného," řekl Thor, nad čímž se Tony trochu pousmál, jelikož, no, mluví se tu o Lokim.
"Ale z jakého důvodu?" Fury zavrtěl hlavou. "Chce se přidat k nám nebo co?"
Všichni ztichli, protože na tuhle otázku neznali odpověď. Je těžké odhadnout Lokiho záměry, vážně. Ale pak Tonyho napadlo něco, o čem předtím nepřemýšlel. Cítil se kvůli tomu trochu jako blázen a měl chuť se začít divoce smát. Tohle musel Lokimu uznat - je dobrej. Je dobrej, dobrej, dobrej.
"Myslím, že se nám tím snažil něco dokázat," řekl Tony s úsměvem tak širokým, že ho to muselo bolet.
Fury vypadal, že ho brzy raní mrtvice, ale tak nějak to odvrátil tím, že rázně praštil pěstí do zdi. Ukázal na Tonyho a tvářil se tak naštvaně, jak to Tony ještě nezažil.
"Chci, aby tebe a Lokiho odsoudili, protože mě jednou zabijete," řekl. "Šmejdi. Schůze skončila."
Tony zatleskal.
"Chce někdo drink?"
"Opravdu, ale opravdu si myslím, že mi něco uniklo," oznámil Steve.


Ten večer na Lokiho čekal ve své dílně, vrtal se ve strojích a udržoval se vzhůru tím, že vypil téměř celou konvici kafe. Loki si dal sakra načas, než se ukázal, Tony už téměř předesignoval celou MK VII, když najednou ucítil rty na svém uchu, chladné a sebejisté.
"Neměl bys už být v posteli?" zeptal se Loki a Tony nadskočil leknutím.
Ten bastard nikdy nevydá ani hlásku, když se přibližuje.
"Jarvisi," řekl Tony "kolikrát ti musím říkat, abys mě varoval, když přijde Loki?"
"Vždy když přijde, pane?"
"No to je skvělé," prohlásil Tony. "Prostě skvělé. Tvé vychování je hrozné."
"To je jistě nemožné, pane."
Hajzlové, pomyslel si Tony. Všichni. Otočil se a políbil Lokiho, přitahuje si ho za límec jeho pláště. Loki do polibku cosi zamručel.
"Ti špatní si spánek nezaslouží," řekl Tony.
"To zní, jako bych to řekl já."
Tony se zašklebil a posunul se, takže si Loki mohl sednout vedle něj. Měl otázky, spoustu otázek, ale tak to prostě je, když jednáte s Lokim. Ve chvíli, kdy si Tony myslí, že už ho zná, zjistí, že ho vlastně nezná ani trošku. To, co Loki ten den udělal, překvapilo i Tonyho.
Seděli spolu, bez jediného slova v příjemném tichu tak dlouho, dokud to Tony vydržel.
"Můžu se zeptat?" vyhrknul pak Tony a Loki přikývl. "Proč jsi nám dneska pomohl?"
Loki bez přemýšlení odpověděl.
"Musel jsem udělat určitá opatření, abych měl jistotu, že už nás nikdo nevyruší. Tvůj velitel je neskutečně otravný."
"Ty jeden zasranej lháři," řekl Tony "prostě jsi nám chtěl pomoct."
"Ujišťuji tě, že to tak není."
Tony se odtáhl a podíval se na Lokiho se zdviženým obočím. Nebyl přesvědčený. Znal už Lokiho natolik dobře, aby poznal, když řekne kravinu. Tony věděl, že k němu nebude upřímný, ostatně, Tony mu taky nehodlal vylévat své srdce, ale bylo vtipné vidět, že Loki si ani neumí připustit, že chtěl pomoct.
"Já si myslím, že náš dobrý soused zabiják nám trochu zjihnul."
To, že to nebyla zrovna nejvhodnější věc, co mohl říct, si Tony uvědomil hned, jak ho Loki přitiskl k jeho pracovnímu stolu. Byla v něm taková ta temná síla, která Tonymu sevřela krk.
"Ježiš, co-"
"Buď zticha."
Znovu na něj zatlačil a Tony ani neměl šanci nic říct před tím, než mu Loki vysvobodil jeho mužství z kalhot a začal ho zpracovávat rukou, naprosto božským tempem. Tony se nemohl ani nadechnout, neměl jinou šanci než zůstat zticha, až na pár ponižujících vzdechů.
"Budeš ze mě dělat hlupáka?"
"Ne, já - kurva..."
"Protože to si ke mně nikdo nedovolí." Lokiho palec přejel po spodní straně Tonyho chlouby a jemně masíroval tepnu, která se tam nacházela. "Už takovou chybu nedělej."
"Jo, dobře," Tony se odmlčel, aby zastavil sten, který se mu dral z úst. "Já nejsem ten, který si nepřipustí vlastní city."
Loki se zasmál a naklonil se k Tonymu. Líbal jeho čelist, vlhkými polibky si značil cestu, až se dostal k uchu.
"Takže to je to, co si přeješ?" zeptal se Loki. "Měl jsem takový pocit, že to není to, co chceš."
Nemohl vůbec myslet, když se ho Loki takhle dotýkal, a věděl, že to je právě ten důvod, proč to dělá. Bylo to téměř děsivé, protože tak, jak teď stáli, se dotýkali hrudníky a Tony měl pocit, že cítí Lokiho srdce bít. I když je trochu zvrhlé mluvit o srdcích, když jste v pozici jako Tony. Otevřel pusu a podařilo se mu ze sebe vypravit: "Nehodlám tě požádat o to, aby ses stal mým přítelem."
A pak se udělal, prohnutý v zádech a opřený o stůl. Loki jen lehce setřel zbytky spermatu a Tony si pomyslel, že takhle to asi bude vždy. Vždy to nakonec skončí tak, že jeden z nich bude opřený o stůl, zpocený a vzdychající, ale to bylo jedno. Protože tohle je skutečné. To je to, co chce. Žádná kouzla. Loki mu znovu zapnul kalhoty a pak si smyslně začal olizovat Tonyho sperma z prstů, pěkně jeden po druhém.
"Dobře," řekl Loki, zatímco si olizoval rty. "Dospěli jsme tedy ke shodě."
"To bych řekl. Sakra."
Tony se zapřel o stůl a vzpřímil se. Loki ho nechal. Tonyho záda bolela jako čert, ale to rozhodně nebyl důvod si stěžovat. Oba se rozhodli, že půjdou nahoru, téměř úplně potichu. Tonyho nohy byly stále trochu nejisté v důsledku jeho orgasmu. Tony položil ruku na Lokiho záda, protože věděl, že může, a protože to bylo zatraceně příjemné. Vykročili, ale Tony se zastavil.
"Ještě jedna otázka."
"Hm," zamručel Loki.
"Co jsi sakra řekl Amoře, že po tobě tak šla? Jenom ze zvědavosti, víš."
Ticho. A pak -
"Řekl jsem jí, že je tlustá."
Tony se rozesmál ještě dřív, než to mohl zastavit. Doslova zaklonil hlavu a vyl smíchy. Ta představa Lokiho říkajícího něco tak malicherného, a pak Amory, která reagovala tak nepřiměřeným způsobem… byla téměř neskutečná. Vlastně byla úplně neskutečná.
"Teď kecáš, že jo?"
"To se asi nikdy nedozvíš," řekl Loki a pak je teleportoval do Tonyho pokoje.
Později nastaly další boje, to bylo nevyhnutelné, ale taky další naprosto úžasný sex, po kterém Loki jedl donuty a Tony se cítil příjemně, vlastně až šťastně. A ne, pořád neví nic o lásce, ale začíná si myslet, že to vlastně vůbec nevadí.
 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 luc luc | Web | 30. ledna 2014 v 21:10 | Reagovat

mega :)

2 Azarika Azarika | 31. ledna 2014 v 15:22 | Reagovat

Skvělé! :D

3 Usagi Usagi | 31. ledna 2014 v 18:03 | Reagovat

Super! :) tato povídka chce ruky hore! moc se mi líbla :D snad tu přibude brzy nějak další! :P

4 SeleneBlack SeleneBlack | E-mail | Web | 31. ledna 2014 v 20:51 | Reagovat

Oh my gods! I am dreaming! Nová kapitola, to je úžasné! Vďaka za ňu!

5 lokison lokison | 1. února 2014 v 19:58 | Reagovat

Poslední!!!!!! Škoda. Na tenhle díl sem se načekala, ale přečtení mi to vynahradilo :-D. Jenom mě napadlo (pozdě, klikla sem na Hawkeye), že by mohl být pár Loki a nějaká holka - třeba Sif nebo Nataša.
No, každopádně přeji mnoho štěstí při tvých dalších výtvorech (ať jde o cokoli :D)

6 Ann Ann | Web | 2. února 2014 v 15:01 | Reagovat

Nyuch, poslední? Vážně?  Co mi teď bude zpříjemňovat mé zkouškové období a tišit mé deprese? :D

7 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 4. února 2014 v 20:43 | Reagovat

Hehe po dlouhé době jdu komentovat ^^ Ta zatracená škola mi dala zabrat >..< Myslím, že bych byla jako Steve- naprosto vyvedená z míry. Lokiho chování bych opravdu nechápala XD
Bože, prej tlustá XDDD Já se nemůžu přestat smát :X Loki :333 Ááá škoda, že tahle povídka skončila, ale naštěstí to není nějaký špatný konec XD!
Na další povídky s Lokim se moc těším *w*

8 Zuzana S. Zuzana S. | Web | 8. února 2014 v 23:27 | Reagovat

Já jsem teda buď pro další frostiron nebo pro povídku, kde je Loki a Steve, to by mohla bejt sranda :D každopádně ti chci říct, že jsem si přidala odkaz na tvůj blog do menu, snad ti to nevadí :)

9 fialka fialka | 11. února 2014 v 20:22 | Reagovat

Ten konec byl úžasný. Popravdě jsem se trochu bála, jak to dopadne, protože by to pokazilo jinak skvělou povídku.
Chtěla jsem Metovi napsat mail, ale takhle to bude lepší: Nebyla legrace překládat tak dlouhý text hned napoprvé, máknul sis na tom dost, ale podařilo se ti to velice dobře. No i já jsem se trochu naučila ("jakoby") a hodně pobavila, takže bych ti chtěla poděkovat a už se těším na další povídku.

10 Kameko Kuroi Kameko Kuroi | 17. února 2014 v 22:43 | Reagovat

Takže...bylo mi blbě psát koment k starým článkům, ale píšu ho sem...naprosto úžasné! Opravdu brilantní...už je tento blog na seznamu mou stealkovanych...^^

11 Andy (Andrea?) Andy (Andrea?) | 20. února 2014 v 21:27 | Reagovat

Ako prvé by som sa veľmi veľmi rada poďakovala autorovi za krásne poďakovanie mne. Ak som tá Andrea mala byť ja. Volám sa Andrea, ale vždy som sem písala po prezývkou Andy, preto som si nebola celkom istá, že tým myslíš mňa.
Poviedka bola úžasná, ty už na sebe vôbec nemusíš pracovať, si úžasný ! Poviem ti, že väčšinu poviedok, ktoré som doteraz čítala (a bolo ich naozaj dosť), napísali dievčatá. Ale na teba ani jedna z nich nemá. Toto je jednoducho majstrovské dielo!
Čítala som ju už tri razy a stále ma baví rovnako dobre. Viackrát som preto mala zaracha, tresty za to, že som na mobile alebo PC namiesto toho, aby som sa učila. Je naozaj pravda, že som kvôli tejto poviedke dostala v škole viac než dosť zlých známok, ale bez zaváhania môžem povedať, že to úplne stopercentne stálo za to.
Tlieskam ti, priala by som si, aby táto poviedka vyšla ako kniha.
K tej novej - strašne si ma potešil, že hlavná postava bude zase Loki.. Lebo ako už vieš, zbožňujem ho. A skoro rovnako Tonyho. Na tento príbeh by sa asi neoplatilo urobiť ani voľné pokračovanie, mám dojem, že to takto skončilo skvele a ďalšie zápletky by to zrejme len pokazili. Preto som naozaj rada, že to skončilo teraz.
Myslím, že pár Loki+Steve je dosť... neobvyklý :DDD A fakt divný, toto naozaj neodporúčam. A bojím sa, že keď zahlasujem za Tonyho, už to nebude tak perfektne vymyslený príbeh. Necháp ma zle. Ja mám proste pocit, že touto poviedkou si všetkých, totálne všetkých a všetko prekonal a že viac neprekonáš s týmto párom ani sám seba :DD .
Pár Loki+Thor ... poslednú dobu mi to pripomína akurát tak domáce násilie :DDD Sú to síce nevlastní bratia, ale nejako ma to neláka... Ja vlastne nevien, čo si vybrať, pretože potom je tam už len Hawkeye alebo Bruce .. a to mi pripadá trocha ... smiešne :D .. Nedávno som rozmýšľala, či by sa Loki nehodil ku nejakej žene, aj keď teraz mi to zase pripadá trocha divné. Rozmýšlala som nad Natashou. Ale neviem, Loki sa mi proste asi viac hodí do gay páru.
Rozhodla som sa, že ti budem veriť tak veľmi, ako doteraz, pretože si ma v nijakej časti tejto poviedky ani trocha nesklamal :) . Hlasujem za pár Tony+Loki a verím, že sa zase raz prekonáš. :)

12 Kapitánka Grumpy Cat Kapitánka Grumpy Cat | Web | 24. listopadu 2014 v 16:34 | Reagovat

Tak, slavná Desiderata dočtená pár dnů zpátky a mnohokrát po částech pročtená znovu. Ohromně se mi to líbilo a děkuji mnohokrát za překlad. Určitě bych si ji přečetla i v aj a možná i přečtu, ale přeloženou jsem si ji přece jen vychutnala líp :)

13 Sitara Sitara | 28. ledna 2015 v 0:15 | Reagovat

Moc moc moc děkuju za překlad tak krásné povídky :-)

14 Arya Arya | 11. června 2015 v 19:27 | Reagovat

Milý překladateli a spol.,
Moc Vám děkuji za krásný překlad všech 22 povídek. Vše jsem přečetla asi za tři hodiny. Vážně děkuju :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama