Desiderata 20

30. října 2013 v 18:39 | Metus |  Desiderata
Ahoj,
tak jsem opět mezi živými a na začátek bych se vám chtěl omluvit za dlooouuhé čekání. Prošel jsem si teď takovým dost nehezkým obdobím co se týče mého osobního života, takže jsem vůbec neměl náladu něco psát, natožpak něco ohledně vztahů. Ale už jsem se přes to nějak překlenul, takže jsem byl schopen pro vás nachystat další kapitolu. Užijte si čtení!

Loki nic do povětří nevyhodil. Minimálně nic, co by mu mohl Tony připisovat. A vrátil se - několikrát se zničehonic objevil, což působilo poněkud děsivě. Tony se ho radši na nic neptal. Bez toho, že by to kdokoliv z nich řekl nahlas, určili si pravidla, která oba dva zatím dodržovali. Zatím.


a) Začínalo to tak, že se Tony nečekaně vzbudil s tím, že ho Loki tlačil do postele. Stále oblečený se o něj třel, zatímco Tony si musel na obličej přitisknout polštář, aby nebylo slyšet, kdyby náhodou leknutím vykřikl. Dále pak…
b) Tony nechával ve své dílně krabici s donuty a doufal, že se Loki objeví. On se samozřejmě objevil, což Tony využil jako příležitost chytnout ho zezadu, ruce stále od cukru a oleje, dokud se nezačal prohýbat, prose o Tonyho dotek a…
c) jednou Loki vpadnul do Tonyho pokoje celý od krve a s vlasy divoce rozcuchanými. Tony se ho neptal, co se stalo, jen došel pro lékárničku do koupelny a otřel z Lokiho krev, hledaje známky poranění. Jelikož žádné nenašel, potvrdil si domněnku, že ta krev rozhodně nepatří Lokimu. Tu noc Loki nebyl něžný, právě naopak. Nešetrně do Tonyho vniknul prsty a ihned poté celou svou horkou délkou. Tony se ho bolestivě držel, jeho sevření bylo pevné a pak …
d) se jednoho dne objeví straka, sedí si poklidně na pouliční lampě a sleduje, jak Tony a jeho přátelé bojují. Vypadala tam tak nevhodně, že Tony prostě věděl, kdo to je. Po chvilce se zdálo, že i Thor si té podivnosti všimnul, protože ke strace udělal několik kroků, ale ta odletěla. Pozdě té noci se Loki objevil v Tonyho dílně, jako by nic neudělal. "Ty malej hajzle," řekl Tony a políbil ho. Pomalu ho vysvlékal, dokud Loki neležel nahý na jeho pracovním stole, přes který ho Tony ohnul. Zanechával za sebou vlhkou stopu, dokud jazykem nedoputoval až do středu Lokiho páteře. Odtud se vydal níž, dokud nedospěl k Lokiho vstupu, kde se jazykem dostal dovnitř. Pečoval o něj tak dlouho, dokud se o něj Loki neopíral celou svou vahou. "Prosím," řekl, s těžkým nádechem. Nejdivnější na tom celém bylo…
e) když mezi nimi zavládlo ticho, například ihned po sexu, když jim ještě pot chladl na těle. Potulovali se okolo sebe, víceméně nazí, Tony pracoval a Loki se díval. Tonymu nevadilo, že se Loki díval, protože věděl, ačkoliv je to zvláštní, že tento bůh vědě rozumí. Takže si jeho přítomnost prostě užíval. Užíval si, že tam Loki byl s ním a že ho očividně natolik rozptyloval, že ani nevymýšlel nějaký ďábelský plán. Nebo většinou,
f) protože se párkrát stalo, že ho probudil vyšilující Clint s tím, že někdo všechny jeho šípy vyměnil za klacíky. Nebo se také stalo, že Quinjet neměla palivo, jelikož bylo všechno nahrazeno mlékem. Kde ho Loki vzal takové množství, Tony ani nechtěl vědět.
Jednou v noci, když už bylo všude ticho, ho oslovil Thor. Bruce byl na konferenci v Indii a Clint s Natašou měli společnou misi. Ačkoliv Tony se domníval, že ti dva jsou spíš na nějaké romantické cestě, protože koho posílají na Havaj, aby zachránil svět? Každopádně, Tony si zrovna k svačině dopřával popcorn, když si k němu Thor přisedl. Snažil se být nenápadný, ale Tony po tolika dnech strávených s Lokim už věděl svoje.
"Jak je, chlape? Co dělá tvoje kladivo?"
"Mám pádný důvod si myslet, že pokaždé, když tohle řekneš, mluvíš o mém mužství," řekl Thor.
"To máš asi dobrej důvod." Tony položil mísu s popcornem mezi ně a Thor si vzal plnou hrst. "Co Asgard?"
"Je to dost napjaté, ale nic, o co bych si musel dělat velké starosti. Slyšel si něco od bratra?"
Tony se zakuckal jádrem. Od Lokiho toho teď slyšel dost a to v mnoha ohledech, o kterých ale Thor vědět nemusí. O tom rozhodně Thor vědět nemusí.
"Od bratra?" zeptal se Tony. "Ne, bohužel ne."
"Zvláštní, protože on mi řekl něco jiného."
Tony se zakuckal znovu, teď za to ovšem popcorn vinit nemohl. Zíral na Thora, který ho propaloval pohledem, který říkal, že o tom zjevně dlouze uvažoval, ale nakonec se rozhodl, že Tonymu krk nezlomí. Tony polkl a ocenil fakt, že je stále naživu.
"Tys Lokiho viděl?"
"Příležitostně spolu mluvíme," řekl Thor. "Je to můj bratr."
Tony chtěl utéct, protože vycítil, že se bude mluvit o pocitech a to on absolutně nezvládá. On a Loki spolu moc nemluví, což je pro všechny, včetně jich samotných, nejlepší. Zabili bychom se navzájem, pomyslel si Tony a věděl, že je to pravda.
"Hele," řekl Tony, "my spolu nechodíme, ani si nejsme zaslíbení, nebo jak tomu vy tam nahoře říkáte. Nebo je to o to horší? Byl bys radši, kdybychom spolu chodili, jelikož musím poznamenat, že si nemyslím, že by svět vzal dobře skutečnost, kdybych bral Lokiho na romantickou večeři při svíčkách-"
"To opravdu není moje starost, nebo alespoň tak to Loki řek." Thor nevypadal, že by s tím výrokem za mák souhlasil. "Ale uděláš dobře, když se před ním budeš mít na pozoru."
"Um, díky?"
"Už nikdy nebude takový, jaký býval," řekl Thor. "Nikdy nebudeš mít to štěstí vidět ho takovým, jakým byl, Tony Starku. Ale bez ohledu na to ho budu nadále milovat. Je to rodina. Rozumíš mi?"
"Ne," odpověděl Tony.
Thor si nabral další hrst popcornu a vstal. Tony si připadal, jako by ho někdo přilepil k židli.
"Vy dva jste si mnohem podobnější, než si myslíte," řekl Thor. "Co tím chci říct je, že se k sobě opravdu hodíte, přestože jste ta nejhorší možná kombinace."
Potom se Thor vydal k odchodu, jakoby nic, jen si řekl to svoje a víc nechtěl. Tony se cítil, jako kdyby měl těsně před promocí "řeč s rodiči", takže ho absolutně opustila chuť na cokoliv. Jediné, co chtěl, bylo propít se ke komatu. V chodbě se Thor rychle otočil, jako kdyby něco důležitého zapomněl.
"Oh, ano," řekl "a jestli Lokimu nějak ublížíš, budu nucen tě těžce ztrestat."
Pak odešel.
Tony v kuchyni seděl ještě dlouho, než se odhodlal pohnout.
"Zasraní bohové," prohlásil a dal si drink.

O dva dny později se to všechno pořádně zkurvilo. Přesně o půlnoci se Loki objevil v Tonyho ložnici. Dali si společnou sprchu, Tony byl na kolenou a udělal Lokiho pusou. Měl rád ten pocit vody a čisté kůže na jazyku. Potom si v klidu sedli na postel a všechno bylo jako dřív, stejné. Bylo tam ale něco jinak. Něco špatně. Loki si toho všimnul a o chvilku později si toho všimnul i Tony. Bylo ticho a to nevěstilo nic dobrého.
"Jarvisi," řekl Tony "ověř, že jsme sami."
Zabralo to jen pár vteřin a Jarvis se ozval.
"Pane, blíží se kapitán Fury."
"Kurva."
Agenti SHIELDu byli za okny a Tony přesně věděl, co se děje. Loki vstal a zavrčel, připraven zabít, což bylo přesně to, co Tony nechtěl, aby dělal, jelikož by to ničemu nepomohlo. Za zvuků tříštícího se skla se dovnitř dostali agenti a Tony se zdviženou rukou snažil držet Lokiho vzadu.
"Vypadni odsud," řekl. Loki na chvíli zaváhal, dychtil po krveprolití, ale poslechl. Zmizel.
Pak už to bylo jen pár desítek agentů SHIELDu a Nick Fury, kdo stál před Tonyho postelí.
"Víte," prohlásil Tony, "mám dveře."
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ann Ann | Web | 30. října 2013 v 19:57 | Reagovat

Luxusní kapitola. To čekání se rozhodně vyplatilo. Doufám,že u tebe bude už jenom lépe.
Ještě jednou, vážně super pokračování. Už se nemůžu dočkat dalšího

2 Tenullka Tenullka | 30. října 2013 v 21:04 | Reagovat

Proste uzasne ^^ Tony to nejspis pekne schyta od Furyho, ale i presto se mi ten dil hrozne libi. Budu se tesit na dalsi dil :)

3 Alenor Alenor | 31. října 2013 v 15:07 | Reagovat

Vrr... Luxus, správně Ann, luxus. V nejlepším případě, Fury Tonyho zabije, v horším případě, ho pošle ať zabije či chytí Lokiho, protože jsou si blízcí, co si budeme povídat. Těšíme se na další:D

4 luczaida luczaida | E-mail | Web | 31. října 2013 v 16:03 | Reagovat

Ohhh jsem ráda, že ses s touhle povídkou vrátil, i když s vlastními problémy je to někdy těžký.
Musím říct, že překládat ti to jde pořád stejně dobře a věřím tomu, že kdyby to překládal někdo jinej, tak se mi to nebude tak líbit. Říkala jsem ti to už? :D
Navíc... jsem zaskočená dějem. Loki poslechl Tonyho? Z určitýho úhlu pohledu je to hrozně hezký, celá ta situace. Pořád mě taky překvapuje, jak jsou ti dva nádhernej pár a to, že se do toho vložil Thor, myslím.. jakože o tom ví, tak je to ještě pestřejší. Čekala jsem, kdy se to stane a upřímně čekala jsem, že ho bude i nějak víc zpovídat :D
No nic, tak ti moc děkuju za další přeložený kousek a moc se těším na další, až se zas dozvím něco dalšího :)

5 SeleneBlack SeleneBlack | E-mail | Web | 1. listopadu 2013 v 2:18 | Reagovat

Oh my god! That was freaking perfect!! I want more!

6 fialka fialka | 1. listopadu 2013 v 21:39 | Reagovat

No, rozvíjí se to pořád pěkně, je to perfektní, až na to, že se to vždycky v nejnapínavějším okamžiku utne :-(

7 Ady-chan Ady-chan | Web | 5. listopadu 2013 v 18:33 | Reagovat

0_o Chci dalšííí :D

8 Hellen Hellen | E-mail | 23. listopadu 2013 v 14:23 | Reagovat

Zdravím, po dlouhé době mne opět chytla nejen tvořivá, ale i čtecí múza a tato povídka mě vážně zaujala. Je taková na odlehčení, nic extra složitého a hlavně se člověk i v mnoha místech zasměje. Moc děkuji za překlad, zachytila jsem něco o problémech, tak snad se vše vyřeší, budu držet pěsti ;) A už se moc těším na další kapitolku.
Hell=o)

9 Andy Andy | 27. listopadu 2013 v 10:22 | Reagovat

Super super super super :3
Je nejaký ďalší diel? Veľmi vás prosím dajte mi naň niekto odkaz.

10 lokison lokison | 28. listopadu 2013 v 20:39 | Reagovat

Ahooooj!Skvělá kapitola!Jenom kdy bude další díl ??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama