Desiderata 17

28. července 2013 v 1:54 | Metus |  Desiderata
Zdar!
Jak si užíváte prázdniny? Já teď byl týden u moře a vrátil jsem se až dnes. Bohužel, i přes můj žadonící e-mail, Catta tuhle kapitolu nepřidala během mé nepřítomnosti za mě. Takže to tu je teď. Je to useknuté v nejlepším, ale nebojte ;)

Život se vrátil zpět k "normálu". Uběhlo několik dní a všichni čekali na to, až se Loki znovu objeví s tím svým charakteristickým úšklebkem, připravený dělat potíže. Dny dál plynuly, Bruce postupně přestal být obezřetný na každém rohu a najednou už to byl týden bez Lokiho. Takže věci byly opět "normální".


Přesně jak se Fury obával, projekt obrácení Lokiho k dobru byl totální propadák, především díky Tonymu, a Fury se mu celý ten týden ostentativně vyhýbal. Jako by to byl pro Tonyho nějaký trest. Tonymu bylo jasné, že brzy se dostaví nějaká velice trapná konverzace. Jediná věc, která to celé ještě zhoršovala, byla, že Thor ho nepřestával sledovat, jako by čekal, že Tony mu ohledně Lokiho prozradí nějaká tajemství. Dokonce se kvůli tomu doopravdy cítil špatně, protože Thor vypadal přesně stejně, jako když se Loki poprvé objevil na Zemi - nešťastně a sklesle. Chudák chlap, právě získal svého bratra zpět jen proto, aby mu v další chvíli zmizel a vrátil se zpět k osnování svých šílených plánů. Tony si téměř přál, aby tam Loki pořád byl, aby mu mohl zařvat do tváře: "Podívej na Thora, chová se jak nakopnutý štěně a to jenom kvůli tobě, kreténe."
Ale pak uběhl další týden a Loki stále nikde. Thor už ho přestal pronásledovat pohledem a Tony téměř zapomněl, že se celá tahle věc kdy stala. Téměř. Ale přesto se sem tam sám nachytal, jak se rozhlíží okolo sebe ve snaze najít Lokiho, a bylo pro něj zklamáním, když ho neobjevil.
Coulson s ním nakonec přišel promluvit v té nejhorší chvíli.
Tony zrovna vylezl z koupelny a on tam byl, příšerný, děsivý Coulson, opřený o zeď.
"Musíme si promluvit," řekl.
"Proboha, to tu na mě čekáš, až se vyčůrám?!"
"Mluvil s tebou Loki někdy o své motivaci? Plány do budoucna, nebo tak?" zeptal se Coulson, absolutně ignoruje jeho dotaz.
Tony si otřel ruce do kalhot a odfrknul si.
"Uhm, ne."
"Starku, jestli ti něco řekl, je to důležitá informace a já ji potřebuji znát."
"Já tě slyšel," řekl Tony. "Promiň, Coulsone, ale nějak jsme se nedostali k debatě o jeho ďábelskejch plánech."
Colson poodešel ode zdi. "Opravdu? Po takovém množství společného času? O čem jste tedy vlastně mluvili?"
Tonymu se vůbec nelíbilo, jak ta otázka vyzněla. Byla to tak velká narážka, že si Tony opět vybavil Lokiho na své posteli, jak mu přiráží do ruky. Na to zrovna myslet nepotřeboval.
"No o tobě ne, promiň," řekl Tony. "Nechtěl jsem tě naštvat, ale taková je pravda."
"Teď jsi mě ranil," prohlásil sarkasticky Coulson.
Pomalu začal pozpátku odcházet z místnosti, aby mohl sledovat Tonyho, jak dlouho to jen bylo možné. Bylo to hrozivé. On je hrozivý. Tony se zamračil.
"Když si na něco vzpomeneš, víš, na koho se obrátit," ozval se ještě zpoza rohu. "Jo a nezapomeň po sobě spláchnout."
Tony si odfrknul.
"Jasně, táhni k čertu."

Tony ví, co je touha. Ví, jak dokáže být bolestivá, zná to teplo, které se od podbřišku pomalu rozšíří do celého těla. Dobře zná to lehké chvění, když mu zuby přejíždějí po holé pokožce, zatímco jeho pot pomalu stéká do prohlubní mezi kostmi. Tony toho o touze ví kurva hodně.
Jarvis ho neupozornil, když se Loki znovu objevil, jelikož Jarvis není naprogramován, aby zaznamenal zasrané bohy. Zatím není, samozřejmě. Co se stalo, bylo, že Tonyho probudil uprostřed noci pocit, že
něco není v pořádku a že by měl okamžitě vstávat. A rychle. Posadil se ve tmě a hlasem rozsvítil světla. A on tam byl. Loki mu spokojeně seděl na okraji postele.
Tonymu se trochu ulevilo, že je to jenom Loki, ale opravdu jen trochu.
"Rozhodl ses, že mě přijdeš zabít?"
Nemohl se přinutit ke strachu. Loki vypadal přesně stejně dobře, jak si ho Tony pamatoval, a přesně stejně nestabilně, pouze bez nutkavé touhy být jeho nejlepším přítelem.
Loki na okraji postele vztyčil hlavu.
"Co tě přimělo si tohle myslet?" zeptal se.
"Poměrně dlouhá řada věcí, počínající tím, že už do mě nejsi nedobrovolně zamilovaný," řekl Tony a zapřemítal, jestli by neměl říct Jarvisovi, aby zalarmoval ostatní.
Rozhodl se, že ne. Stejně ve chvilce zjistí, jestli to bylo správné rozhodnutí.
Loki vstal a obešel opatrně postel, dokud nestál vedle Tonyho. Díval se na něj s pohledem predátora a Tony začal mít pocit, že ho sem skutečně přišel zabít. Avengeři se zítra prostě probudí a najdou už jenom jeho hlavu na podnose.
"Nejsem tu proto, abych tě zabil," řekl Loki.
Tony se vsedě napřímil. Loki teď stál blíž, očima přelétával po posteli a Tony nevěděl, o co mu vlastně jde. Kouzlo bylo zrušené, to věděl s jistotou, a zbytkové efekty už taky pravděpodobně odezněly. Pravděpodobně.
"I když bych pravděpodobně měl." Loki vydal jakési přemýšlivé hrdlení zamručení. "Pokoušel ses mě zmanipulovat, užíval sis mé utrpení, vytěžil sis z toho, co se dalo, více než jednou. Měl bych si teď hrát s tvými vnitřnostmi."
"No, a co ti teda brání?" řekl Tony. "Ne, že bych tě chtěl povzbuzovat. Mám své vnitřnosti rád, kde jsou."
"Nejsem si jistý, co bych měl udělat."
"Blbost," řekl Tony.
Loki se zazubil. "Máš pravdu."
A pak Tonyho rychle a hbitě posadil na postel. Tony se nestačil ani nadechnout a už měl Lokiho rty na svých, jeho jazyk si propracovával cestu do jeho úst. Bylo to tak šokující, že ústa otevřel a s potěšením si uvědomil, že polibek oplácí. Ruce mu okamžitě objaly Lokiho boky a přitáhly si ho blíž. Tony si ani neuvědomil, že to udělal.
Loki byl v líbání agresivní. Kousal ho do rtu a pak ranku jemně ošetřoval jazykem. Jeho žádoucí ruce se brzy dostaly k lemu Tonyho trička a dotkly se horké kůže pod ním. Odtáhl se od Tonyho, rty měl rudé a vlhké, zorničky rozšířené. Tony vůbec nevěděl, co si má myslet.
"Co," vydechl Tony, mozek mu pomalu přestával pracovat. "Počkej, co to-"
"Pořád mě chceš," řekl Loki a Tony si nebyl jistý, zda to byla otázka nebo prohlášení, ale přikývl. To mu bohatě stačilo. Loki svíjející se na jeho posteli mu pro začátek bohatě stačil. Z nějakého šíleného, nepochopitelného důvodu ho Loki chce, opravdu chce, a chystá se si ho vzít. A Tony s tím byl spokojený. Sundal si triko a pak natáhl krk, aby Lokiho znovu políbil, jazykem ho opět zval do svých úst. To byla jeho odpověď. Propletl prsty s Lokiho vlasy, projížděl prameny od kořínků po konečky, kde svoje ruce nechal ležet na Lokiho ramenech. Tam si začal pohrávat s Lokiho jemnou pokožkou.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Maya Maya | 28. července 2013 v 11:26 | Reagovat

Ne, ne, ne!! To mi nemuzes udelat :D ja jsem na tom paru zavisla boze :33 potrebuju dalsi dil!

2 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 28. července 2013 v 21:31 | Reagovat

No kurva!!! XD Já.. nemůžu.. já se zblázním!!! *w* Rychle další díl prosím :33333333333 Jsem zvědavá,co se odehraje chmm >:3 Pokud je zase nějakej pablb nevyruší XD!

3 luczaida luczaida | E-mail | Web | 29. července 2013 v 2:08 | Reagovat

Tak tohle je jedna z nejdokonalejších povídek, jakou jsem kdy četla. Málokdy vyjedu z kolejí a přečtu si nějaký jiný fandom, ale na Avengers jsem se už nějakou dobu chystala. Pak jsem tak nějak narazila na tenhle blog a dneska slupla 17 kapitol Desideraty najednou. Dokonce jsem i přemýšlela, že bych pokračovala v originále, protože mě to úplně dostalo a Lokiho miluju :D Pak jsem si ale vzpomněla, že o tvůj boží překlad nemůžu přijít a ubrzdila jsem se.
Opravdu klobouk dolů. Nejen že sis vybral úžasnou povídku, kde je velmi dobrá forma i obsah, ale tvůj překlad je vážně výborný.
Moc moc moc chválím a děkuju.
(Doufám, že tě tohle nakoplo, aby další část byla co nejdřív, protože já nemám ve zvyku psát takhle dlouhé komentáře! :D)

4 fialka fialka | 29. července 2013 v 12:55 | Reagovat

Já chci taky rychle další díl!
A chci ho DŘÍV NEŽ OSTATNÍ! :-D

5 Ali Nasweter Ali Nasweter | Web | 2. srpna 2013 v 17:44 | Reagovat

Zrovna když mé ubohé srdce začalo bušit očekáváním, tak na mě bafne konec. Si tě za to najdu. :D Až po poslední kapitole, slibuju. :D

6 Kaja Kaja | 3. srpna 2013 v 16:52 | Reagovat

bože prosím nech pridá dalsi diel či naskor :3 :3

7 Alenor Alenor | 5. srpna 2013 v 10:20 | Reagovat

Huhů, těším se na další stejně jako ostatní!(+ zdravím Ali Nasweter, mou známou:)

8 Venira Venira | 10. srpna 2013 v 23:58 | Reagovat

Ou! Tak jsem to dnes objevila a přecetla od kapitoli 1 až 17!!!
Prosím prosím další!!! Nenech mě trpět T.T

9 Frostironfangirl Verča Frostironfangirl Verča | 11. srpna 2013 v 14:29 | Reagovat

Úžasný, ale utnout to v nejlepším! :D prosím další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama