Desiderata 15

25. května 2013 v 18:55 | Metus |  Desiderata
Ano, opět jsem vám lhal a nic nepřidával. T_T Stydím se za to. Navíc teď to budete mít neobetované, jelikož jsem to fialce nestihl poslat před víkendem a příští týden tu nebudu. Ale hned jak se vrátím tak chyby opravím. Takže jestli je mezi vámi čtenáři nějaký zběsilec přes gramatiku, tak by si měl počkat na výslednou verzi za týden. Byli jste varováni.

Nemuseli Amoru najít.
Ona si našla je.
Už bylo odpoledne, když všichni seděli namačkaní před televizí a sledovali reprízu Miluji Lucy. Tony seděl na gauči mezi Lokim a Natašou a snažil se ignorovat její podezřívavé pohledy, které byly jistě vedlejším efektem toho, že trávila moc času s Clintem.

Každopádně, právě se mu podařilo vysvětlit Lokimu, proč je v sitcomech nahraný smích, protože ano, lidé potřebují nápovědu, kdy se mají smát. To byla právě ta chvíle, kdy do místnosti vešel Coulson. Všichni ztuhli, jelikož Coulson nikdy nenosil dobré zprávy.
"Dobré zprávy," řekl a Tony si odfrknul.
"Jdeš do důchodu?" zeptal se Clint.
Coulson se usmál.
"Ne až tak dobré. Máme zprávy, že Amora se právě pokusila dostat nějaké agenty HYDRY ze zajetí."
To upoutalo pozornost všech. Všichni se okamžitě podívali na lokiho, který se okamžitě podíval na Tonyho, jenž se okamžitě zadíval do prázdna. Tohle byla dobrá zpráva, čekali na ni opravdu dlouho. Přesto, z nějakého důvodu, Tony zaváhal, jestli se má zvednout z gauče. Všichni zaváhali. Ale nakonec se postavili, když se zvedl Thor, přivolal si Mjölnir a připravil se pomstít svého bratra.
"Jsi na tohle připravený?" zeptal se Steve, když následoval Tonyho ven.
Tony přikývl.
Samozřejmě, že je připravený.
Plán byl následující: Tony, Loki a Thor zajmou Amoru a všichni ostatní se postarají o to, aby neutekli vězni. Znělo to hodně jednoduše, co Tonymu dodávalo neodvratný pocit, že to jednoduché nebude.
Měl pravdu.
Někdy Tony skutečně nesnášel, že má pořád pravdu.
"Je v parku! Thore, odřízni jí cestu!"
"Žádný strachy, Starku!"
Byla tam exploze, to je jediné, co si Tony uvědomoval, a najednou se táhli Central parkem, pokoušejíce se zastavit Amoru. Všichni ostatní měli dost práce se Skurgem, ale alespoň vězni byli stále bezpečně za mřížemi.
Loki byl někde vzadu a Tony doufal, že vymýšlí geniální plán jak přimět Amoru, aby zrušila svoje kouzlo.
Thor udělal, jak mu bylo řečeno - praštil svým kladivem do země tak silně, že pukla a Amoru to odhodilo pryč jako hadrovou panenku. Proletěla okolo Tonyho, párkrát se odrazila od země a nakonec se smykem zastavila.
"Sakra, Thore," řekl Tony skrz komunikátor. Tenhle chlap to myslel vážně, když prohlásil, že za to Amora zaplatí.
Předtím, než se Amora zvedla na nohy, ji zasáhlo Lokiho kouzlo. Úzké zelené provazce magie se jí omotaly okolo zápěstí a kotníků, takže se nemohla hýbat. Naštvaně zasyčela a snažila se uvolnit sevření kouzla, aby se dostala ven, ale bezúspěšně. Loki jí věnoval zlomyslný úsměv, jeho ruce zeleně zářily.
"Čarodějko," řekl. "Dlouho jsme se neviděli."
"Táhni do pekel," zasyčela.
"Dost hraní," prohlásil Tony. "Mám rande s lahví skotské, takže mohli byste s tím krapet pohnout?"
Amora zasyčela a nespolupracovala. Ne, že by něco takového Tony čekal. Pravděpodobně se zvráceně bavila nad jejich situací od té události na střeše. Možná je sledovala, kdo ví. Když dlouho neodpovídala, Loki jí utáhl provazy. Tony mohl slyšet, jak jí kosti cvakly o sebe, až hrozilo, že se zlomí.
"Prostě zruš to kouzlo, vážně to není sranda."
"Proč?" zeptala se nevinně. "Už jste se omrzeli?"
"Ne, chceme utéct a vzít se."
Zasmála se, přestože její kůže začínala fialovět kvůli odkysličení. Tony mu chtěl říct, aby trochu povolil, protože tohle je možná trochu moc, ale neřekl nic. Dokonce i Thor zůstal zticha. Loki trochu pohnul zápěstím a Amořino tělo se vzneslo do vzduchu, kolmo k zemi.
"Pustíš mě z toho kouzla," řekl.
"Je to vážně to, co chceš?" Amora škubla hlavou a Tony přesně věděl, kam tím míří. "Opravdu chceš, aby se všechno vrátilo do starých kolejí, přestože máš takovouhle příležitost?"
"Vážně už sklapni," řekl Tony. "Zlom to kouzlo a můžeš si jít svojí vlastní veselou zkurvenou cestou. Ale přestaň s těmahle manipulátorskýma kecama, tohle je Lokiho věc."
"Měli bychom ji vzít k Furymu," řekl Thor a těkal očima mezi ní a Tonym. Chtěl něco udělat, cokoliv, ale zůstal stát.
Amora udělala něco jako tsk. Znělo to, jako by oni znepříjemnili život jí a ne naopak. Tony si zrovna začínal myslet, že ji budou muset přesvědčit jinak, když zavřela oči a začala něco mumlat cizí řečí. Jen doufal, že se pokoušela to kouzlo zlomit a ne vytvořit nové. Loki udělal krok zpět, vypadal, že na chviličku zaváhal, ale dál se nepohnul. To je ono, pomyslel si Tony. Připadalo mu to divné, ale sám nevěděl, jak by si jinak mohl představit zlomení kouzla. Prostě to jenom vypadalo zatraceně nepřirozeně.
"Tak," řekl Amora a otevřela oči. "Kouzlo je pryč."
Tony se otočil na Lokiho.
"Jak se cítíš?"
Loki se na něj nepodíval. Zíral do země a po chvilce se otřásl, jako by ze sebe právě něco nepříjemného shodil. Pak se podíval na Tonyho a nic nedělal, nic, jen na něj zíral. Tonymu najednou přišlo, že je v jeho obleku mnohem větší teplo. Vzpomněl si na Lokiho přitisknutého k němu, Lokiho rty na jeho vlastních, na to, jak Loki tiše vzdychl, když ho poprvé políbil.
"Úžasně," řekl Loki a zašklebil se. Byl to ten samý, lehce psychotický úšklebek, jaký míval dříve.
V ten moment ho teprve napadlo, že Loki dostojí svým hrozbám a zabije ho. Možná, že ho promění v hada, usekne mu hlavu a vypije jeho krev. Neudělal to. Co Loki udělal, bylo, že zmizel. Prostě jen tak, žádná stopa, nic.
Bylo to dost na hovno ze dvou důvodů.
1) V podstatě jim prostě utekl.
2) Amoru už nyní nic nepoutalo.
Ve vteřině si to uvědomila a odhodila Thora s Tonym přes polovinu parku mocným výbuchem. Přestože byli ve chvilce opět na nohách, Tony věděl, že už tam Amora nebude. A nebyla. Thor znovu proběhl celý park, když po ní a po Lokim pátral, ale bez úspěchu. Mohli být kdekoliv. Tony praštil do země.
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sony Sony | 25. května 2013 v 20:06 | Reagovat

Tak jsem se přece dočkala! No, stepuju tady už pomalou každou hodinu :D. Díky za předla, nijak velké gramatické chyby jsem nepostřehla (i když mé češtině nevěř ;D). Zajímavé ... velice zajímavý dílek :).

2 Sony Sony | 25. května 2013 v 20:08 | Reagovat

[1]: Oprava : pomalu, překlad ... já se na mobilu psát prostě nenaučim.

3 Yaoiyuri Yaoiyuri | 25. května 2013 v 20:23 | Reagovat

Drahý Metusi, tohle je můj úplně první komentář na tvém blogu ^^ (narazila jsem na něj čirou náhodou před pár dny).
Mooooooooc ti děkuji za překlad, protože je to pro mě mnohem pohodlnější než se mořit s anglickým originálem, ALE (teď budu asi vypadat jako zlá a nevděčná) jestli ti to překládání bude zase tak trvat, tak hned potom co zjistím, jak to celé dopadne, tě zaživa stáhnu z kůže... >:-D
Přeji hezký zbytek dne a těším se na další díly ^^

4 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 26. května 2013 v 15:47 | Reagovat

Awwww *w* Konečně..KONEČNĚ další díl!!! XD Mám chuť ti vyškrábat oči,jenže to bys nemohl dál překládat! XD už se moc těším na další :3! Věčně sem chodím,jestli se tu něco neobjevilo~ Proto jsem začala hned pištět,když se tu objevil další díl wáá *odpadla* ^w^

5 Akkarra Akkarra | 27. května 2013 v 7:15 | Reagovat

Ach jo. Já čekala, že Loki Tonnyho někam unese a zašuká do matrace a ne že si jen tak zmizí... :/

6 fialka fialka | 27. května 2013 v 20:21 | Reagovat

Já bych tam zase 3-4 chyby našla, ale není to nijak hrozné, takže to klidně nech takhle.
Jenže OPĚT JE TAM LOKI S MALÝM!!! S malým "l" na začátku jména, abyste hned nemysleli, že s něčím jiným malým :-).

7 Kaja Kaja | 29. května 2013 v 14:26 | Reagovat

konečneee :D :D krásné jako vždy očekááávám další díl co nejdríve :)

8 amnat amnat | 29. května 2013 v 17:41 | Reagovat

Tak se i já hlásím ke čtenářům tohoto... něčeho (vůbec nemyšleno zle;))
Povídek na toto téma je zatraceně málo v češtině ať jde o slash nebo jen obyčejný příběh a proto ti velmi děkuji za překlad. Jen doufám, že se další díl objeví brzy, protože takovéto ukončení... s tím nejsem spokojená :D

9 LOKISON LOKISON | 3. června 2013 v 11:10 | Reagovat

Prosím pokračování ...POKRAČOVÁNÍ

10 Nicole Nicole | 21. června 2013 v 6:11 | Reagovat

Další prosím :3  :))  ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama