Desiderata 14

1. května 2013 v 19:51 | Metus |  Desiderata
Hai!
Takže... Myslím, že ta moje pauza je zkrátka neomluvitelná, tudíž se ani nebudu snažit nějak obhajovat. Už tak jsem vás napínal dost dlouho :)

Viper udělala přesně to, co Loki řekl, takže tentokrát se na ni připravili.
Loki byl velice příhodně pryč, aby mu nikdo nemohl poděkovat.
(Později řekla Natasha Tonymu, že Loki by byl moc dobrá posila do týmu, a spiklenecky na něj mrkla, jako by něco věděla, což bylo děsivé a zárovně tak nějak uklidňující.)Stalo se to, že Loki si promluvil s Thorem. Tony nevěděl, kdy se to stalo, věděl jen, že někdy potom, co přišpendlil Lokiho ke zdi, se Thor s Lokim přátelsky poprali, jako by se nikdy nic nestalo. Nejdřív si všichni mysleli, že spolu bojují - Steve zadýchaně vtrhnul do dílny a řekl Tonymu, ať si pospíší. Tony tak udělal, ale jen co se dostal do nahrávací místnosti, jediné, co viděl, byl smějící se Thor držící Lokiho na zemi. Pak na něj Loki mrknul a zmizel, aby se za chvilku znovu objevil za Thorem, aby ho praštil zezadu. To ale Thor samozřejmě čekal a jednoduše se úderu vyhnul. Takhle spolu "zápasili", dokud oba nepadli únavou.
"Oh," řekl Steve a nervózně se vedle Tonyho zavrtěl, "nevěděl jsem, že se usmířili."
"Jo," odpověděl Tony, "povídej mi o tom."
Později se mu za to samozřejmě Thor snažil poděkovat. Sevřel Tonyho zezadu v medvědím objetí, přičemž mu málem zlomil páteř. Na vteřinu si Tony myslel, že se ho skutečně snaží zabít, ale Thor se začal smát.
"Příteli," řekl, "věřím, že ti dlužím poděkování."
"Ne, opravdu ne." Tony si urovnal triko a pokusil se dodělat si svůj sendvič. "Nic jsem neudělal."
Thor mu položil ruku na rameno, takže Tony to vzdal, položil nůž, se kterým se pokoušel rozetřít majonézu, a otočil se.
"Loki se změnil. Vím, že to kouzlo je toho částečně důvodem, ale stejně je to dobře. Teď mi připomíná toho bratra, kterým kdysi býval. Chápeš to? Pomohl jsi mu, Tony Starku."
Mluvení o pocitech vždycky Tonyho přivádělo do rozpaků. Nebyl v tom dobrý, v těchto věcech ohledně lásky, pocitů a podobně. Nebyl. Vážně.
"Ale já jsem mu nic neřekl, Thore. Nejsem jeho terapeut." Jenom jsem ho jednou udělal.
Ale když si Thor něco usmyslí, jen tak to být nenechá. "Nesmysl," prohlásil, "beru zpět, co jsem říkal předtím. Možná, že pro něj bude nejlepší, když to kouzlo bude trvalé."
Pak se znovu zasmál a odešel. Tonyho úplně přešel hlad.
Pocity jsou vážně příšerná věc.
Později mu vytanulo na mysli, že vlastně má klíč k tomu, aby našel Amoru a ještě nic neudělal. No co? Koneckonců teď vůbec neměl čas, a i kdyby, tak přece nikam nespěchají, ne? Loki stoprocentně nikam neodejde. Sakra, na co čeká? Vždyť on chce, aby Loki odešel, ne? To byl od začátku jeho cíl. To je to, o co se celou dobu snaží. Tony si nemohl vzpomenout, kdy se stalo, že se na to přestal soustředit. Hodil svůj nedodělaný sendvič do koše a odešel do dílny.

Jarvis zavolal Lokiho, aby přišel. Bůh se tiše objevil vedle Tonyho a na pozdrav mu položil ruku na bok, jako by to bylo to nejpřirozenější na světě.
"Tvůj program mi řekl, že se mnou chceš mluvit."
"Jo." Tony se pohnul, ale Lokiho ruku neodsunul. "Myslím, že je načase začít nahánět Amoru, ne? To byl plán, na kterým jsme dělali, pamatuješ?"
Loki přikývl a jestli vypadal zklamaně kvůli důvodu, z kterého ho sem Tony zavolal, Tony se to snažil ignorovat. Loki pořád chtěl to kouzlo zlomit, to Tony věděl. Jen to potřeboval připomenout. Právě měli k dispozici tři počítače s GPS, které se snažily najít sebemenší zlomek Amořiny magie. Pokud vyčaruje jiskru k zapálení ohně, Tony to bude vědět. Zatím prohledával jen do čtyřiceti kilometrů od okraje města, ale pro začátek by to mělo stačit.
"A co tvoje kouzla? Nějakej úspěch?"
"Ne," odpověděl naschvál neurčitým tónem Loki, z čehož měl Tony neblahý dojem, že za posledních pár dnů se Loki ani o nic nepokoušel.
Sedl si na svůj pracovní stůl a čekal, až se něco stane. Nemá toho moc, to ví, ale přece jen udělal nějaký pokrok. Tak dlouho sledoval ukazatel na monitoru, že ani nezaznamenal Lokiho, který si sedl vedle a naklonil se k němu. Nevypadal, že se zlobí kvůli tomu, co se včera stalo. A pak Tony udělal tu chybu a podíval se na něj. Loki ho v tu chvíli políbil. Otevřel ústa a dravě Tonyho líbal. Ten mu polibky ochotně vracel. Už je to stejně jedno.
Tony neví nic o lásce.
Líbali se na jeho pracovním stole jako nadržení teenageři a Loki v tom byl zatraceně dobrý. Velice rychle se naučil, co se Tonymu líbí, byl koneckonců bůh, takže by od něj Tony ani nic jiného nečekal. Kousl Lokiho hravě do rtu a Loki se usmál v polibku, jako by to byla hra, kterou si velice užívá.
Tony si pomyslel hrozně bych tě chtěl, a pak to i řekl. Jen horký závan dechu, když to pošeptal Lokimu do ucha.
"A ty bys mě nechal," řekl Tony, "že mám pravdu?"
Loki na něj v odpověď vylezl, jejich klíny se o sebe třely, Lokiho ústa lechtala Tonyho ucho.
"Vypadáš, že opravdu věříš, že jsi ten, který to má pod kontrolou," řekl a tvrdě kousl Tonyho do ucha, načež ranku ošetřil jazykem, tím nelidsky dlouhým jazykem. Namáčkl se víc na Tonyho a opět jejich rty spojil. Tony začal pochybovat o tom, kdo to tu má pod kontrolou. Pomyslel si, že pravděpodobně ani jeden z nich. Kurva.
Trochu Lokiho nadzvedl, oběma rukama svíral jeho pevný zadek a Loki se na jeho klínu začal svíjet. Tony zapřemýšlel, zda by ho skutečně nechal do sebe vniknout, jestli mu Loki věří natolik, aby si ho mohl vzít. Zachvěl se při jejich dalším polibku a rukou přejel po jemné látce Lokiho kalhot. Opatrně přejel přes rýsující se vybouleninu až k rozepínání, aby tak dal najevo, co se chystá udělat.
A pak vešel Steve.
Byla to strašně trapná situace, při které Tony rychle Lokiho odstrčil na jiný konec stolu a vstal. Ihned si však zase sedl, jelikož si uvědomoval svoji bolestivě naběhnutou erekci. Na druhou stranu, Loki vypadal naštvaně, že je někdo vyrušil. Vůbec nevypadal, že se cítí trapně. Rukama se klidně opíral o stůl, nohy stále otevřené v pozvánce. Steve se jízlivě zadíval na náhlý prázdný prostor, který se mezi těmi dvěma najednou utvořil. Chvilku bylo ticho. Strašné, trapné ticho, zatímco čekali na někoho, kdo ho prolomí a jako první něco řekne.
"Měl jsem zaklepat," prohlásil naprosto zbytečně Steve.
"Kdybych řekl, že tohle vůbec není tak, jak to vypadá, věřil bys mi?" zeptal se Tony.
"Mohli bychom si na chvilku promluvit?" Steve letmo pohlédl na Tonyho rozkrok, načež se jeho pohled opět stočil kamsi do neurčita a jeho tváře se zbarvily do ruda. "Počkám nahoře, než se připravíš."
Poměrně rychle se vzdálil. Ten rozhovor bude pravděpodobně mnohem nepříjemnější než celá tahle situace. Tony zničeně zavyl a obrátil hlavu na Lokiho.
"Tys věděl, že přijde?"
"Ne," odpověděl a Tony si nebyl jistý, jestli lže, nebo ne.
V každém případě ho měl Jarvis kurva varovat. Nebo je podpálit, nebo prostě něco. Cokoliv. Tony vstal a urovnal si kalhoty, zatímco jeho erekce pomalu klesala. Když bude mít štěstí, tak bude Steve natolik traumatizovaný, že to nikomu neřekne. Obzvlášť Thorovi, protože Tony si byl docela jistý, že by ho přetáhl přes hlavu tím svým obřím kladivem. Ať to bude tak či onak, nakonec to stejně bude Tonyho vina, nikoliv Lokiho.

"Dobře, teď vážně," řekl Steve. "Co to ksakru bylo?"
"No," teď Tony opravdu zoufale potřeboval drink. "Jako co to vypadalo?"
"Vypadalo to, jako… jako bys to s Lokim chtěl dělat." Steve řekl to takovým tím skandalizujícím šepotem, který Tonyho přiměl se zašklebit.
"Jo, to bude pravděpodobně to, co se tam stalo," řekl prostě Tony.
Byli v bezpečí Stevova pokoje, ale tak nějak to dělalo situaci pro Tonyho ještě trapnější, než byla. Připadal si, jako by byl dítě, které si rodiče zavolali do svého pokoje na vážnou diskuzi ohledně sexuálního života. Chápal, proč by Steve mohl být, čistě teoreticky, trochu zneklidněn. Ale přesto. Není to sakra jeho věc.
"Jsi… No prostě, co si myslíš, že děláš?" Steve bezmocně rozhodil rukama. "Ty jsi líbal Lokiho! Je to tvůj nepřítel, víš to vůbec?"
"Samozřejmě, že to vím-"
"Já prostě nechápu, co děláš, Tony. Tohle není tak jednoduché jako jindy. Jakmile se to kouzlo zlomí, bude tě chtít zabít."
Jako by to potřeboval připomínat.
"Jo," řekl Tony. "Já vím. Vážně."
"Tak proč sis s ním něco začal?"
"On je… Já nevím…" Tony se snažil najít vhodná slova. On upřímně nevěděl, co by měl říct. Upřímně nevěděl, co ho přimělo něco takového udělat. "Změnil se. Je teď… Já nevím… Jiný. Nemůžu mu projevit trochu sympatií?"
"Jak jiný? A jak ty tvoje sympatie-" zastavil se v půli věty. Přemýšlel, zvažoval. Svým způsobem bylo děsivé vidět ho, když mu to došlo, protože pak se na Tonyho podíval, jako by zešílel. "Tony, ty… Ty k němu něco cítíš?"
"Proboha," řekl Tony. "Promiň, ale myslím, že budu muset tuhle naši malou rodinnou diskuzi ukončit. Potřebuju zajít na svou uměleckou terapii a skrze malbu vyjádřit své pocity."
"Mluvím vážně," řekl Steve, když se Tony otočil. Ne, opravdu by tuhle diskuzi neměli vést. Poslední věc, kterou by Tony chtěl dělat, je o tom skutečně mluvit. Ale Steve ho popadl za paži a obrátil ho k sobě. Propaloval Tonyho pohledem, kterým jasně dával najevo, že ještě hodnou chvilku nikam nepůjde.
"Tony, mluv se mnou. Jsme přátelé, ne? Máš Lokiho rád?"
"Definuj "rád"."
"Tony."
"Steve, jsem v pohodě, jo?" Tony setřásl jeho ruku. Tohle není konverzace, kterou by chtěl prožít znovu. Nikdy. Má rád, když je Loki kolem něj. To ví stoprocentně. Vidí teď Lokiho jinak, než předtím. To ví také. "Stejně jsme teď Amoře na stopě, takže můžeš zapomenout na to, že jsem kdy pošpinil tvůj panický zrak."
"Chceš ji vůbec ještě pořád najít?" zvolal za ním Steve.
"Samozřejmě, že ano," odpověděl Tony za sebe. "Co je to sakra za otázku?"
"Já jen, že to vypadá, že jsi začal s Lokim docela dobře vycházet."
Tonyho obočí vystřelilo vzhůru. To není fér, neměl na vybranou. Steve o tom nic neví. Zničehonic se na něj Tony rozzlobil, jelikož on vůbec nemá ponětí, o čem mluví. Nemá. Tony odešel bez toho, že by mu odpověděl.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ali Ali | Web | 2. května 2013 v 8:35 | Reagovat

Vždycky to za to čekání stojí. ;) Díky za nový překlad, kontroluju to tady denně. A jaké to dnešní příjemné překvapení v hodině angličtiny ve škole. :D
P.S.: Steva je mi líto. Ale já bych si na jeho místě sedla tiše do kouta a "Nenechte se vůbec rušit!" :D

2 Kaja Kaja | E-mail | 2. května 2013 v 15:07 | Reagovat

arrr :333....rozkošnééé :)....očekávám co nejdrív další kapitolku :D...je to opravdu skvelééé :*

3 pája pája | 2. května 2013 v 20:44 | Reagovat

jo, máš novou čtenářku a ta už je závislá tak sem hoď další kapitolu... :) jinak mě máš na svědomí

4 Sony Sony | 2. května 2013 v 22:12 | Reagovat

Jupíííí ! Už se u mě začali dostavovat abstinenční příznaky xD. No, kapitolka perfektní, překlad dokonalý (prosím odpusť mi jak se tady pořád opakuju ale jinak mi to prostě nejde ;D)... doufám že bude brzy další :).

5 Metus Metus | Web | 2. května 2013 v 23:01 | Reagovat

Díky mnohokrát za krásné komentáře :)
Nebojte kapitola by (snad) měla přibýt už příští týden, protože mám za tu dlouhou pauzu černé svědomí :D
Jinak Sony, vůbec nevadí, že se opakuješ! :D

6 Anny Anny | 3. května 2013 v 23:32 | Reagovat

Super, tento blog kontroluji skoro každý den a vždycky když vidím další kapitolu, neuvěřitelně se mi zvedne nálada! :D Už aby byl další díl! :D

Ps. Moc děkuji za překlad :D

7 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 4. května 2013 v 21:05 | Reagovat

Ejjjj!!! *w* Rychle další díl prosím!!! >..<

8 SeleneBlack SeleneBlack | E-mail | Web | 4. května 2013 v 22:42 | Reagovat

Skvelé ako obyčajne :-)

9 Starvation Starvation | Web | 14. května 2013 v 18:24 | Reagovat

No, celé jsem to přečetla jedním hltem. Jsem ráda, že těch kapitol není víc - fakt se musím jít učit :D Na druhou stránku ale - kurva drát! Už aby tu bylo pokračování! Skvělá práce. Sice jsem ujetá na páry s Hawkeyem v čele, ale tohle má hodně do sebe. A Loki vůbec není k zahození ^.^

10 Alenor Alenor | 17. května 2013 v 14:26 | Reagovat

Pro ty, co to ještě neví...
Thor 2 už má trailer!

11 Anny Anny | 17. května 2013 v 22:18 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=e5VCBTjomGw  

cz dub

12 AbelMoony AbelMoony | 21. května 2013 v 18:01 | Reagovat

Budu hodně sobecký, když budu chtít další kapitolku co nejrychleji?

13 Arya Arya | 11. června 2015 v 18:44 | Reagovat

[1]: SOUHLASÍM :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama