Desiderata 11

4. února 2013 v 22:29 | Metus |  Desiderata
Ahoj, jsem zpět!
Po dlouhém odloučení od mého věrného notebooku jsme se opět shledali a přinášíme vám další díl Desideraty. Měl jsem trochu problém, jelikož jsem si nezálohoval překlad, takže jsem jednu kapitolu musel dělat znovu. Tímto se fialce omlouvám za nedostatečnou pozornost při psaní čárek, byl jsem naštvanej, když jsem to dělal podruhé. Děkuju moc za opravu. :)
Jako odměnu za vaši trpělivost jsem spojil dvě autorovy kapitoly do této jedné, abyste to neměli tak krátké. :D
No užijte si to. :)Po pár minutách Tony popadl dech. Nemohl si vzpomenout, kdy se naposledy takhle smál. Dokonce ani když Clint prohrál sázku a za trest se musel obléct do Natashina obleku, nebylo to takovéhle. Loki je teleportoval do Tonyho dílny, kde teď stál vedle něj a tvářil se tak samolibě, až to vypadalo, že je na sebe skutečně hrdý za to, co udělal. No jo, zlomyslný bůh. Když je Loki po vašem boku, může být i chaos zábava. To ale Tony neřekl, protože cítil, že by tím možná překročil nějakou pomyslnou hranici, takže si pouze odkašlal, narovnal se a došel ke svému pracovnímu stolu.
Upravil jeden svůj skener, aby byl schopen zachytit stopy magie, které, jak zjistil díky Amořiným a Lokiho kouzelnickým trikům, jsou tvořeny stále ze stejných molekul, jako ostatně vše na Zemi i ve vesmíru. Skener byl zhruba stejně velký jako ovladač televize, nic děsivého, ale Loki se stejně tvářil nedůvěřivě, když k němu Tony došel. A Tony mu to vůbec neměl za zlé. Aby zmírnil napětí, nasměroval si skener proti ruce a ten vyslal pár světelných paprsků, jak v něm hledal stopy magie.
"Vidíš? Neškodný." Tony ukázal na Lokiho oblečení. "Sundej ten kabát a můžem začít."
Loki si sundal plášť a položil ho na zem. Na moment na něj Tony jenom zíral a přemýšlel, kde začít. Loki byl vysoký, skutečně vysoký, štíhlý a opravu velice působivě vyhlížející. Tony si pomyslel, že naposledy mu byl takhle blízko, když ho Loki popadl za krk a prohodil oknem.
"Správně," vyrazil ze sebe Tony. "Začneme u nohou."
Sehnul se a skener začal hučet. Tony s ním pomalu pohyboval okolo Lokiho nohou, sledoval, jak se modré světlo odráží od černé kůže Lokiho nohavic. Loki se nad ním tyčil v napjatém postoji, ale po chvilce se trochu uklidnil a nechal ruce volně viset podél boků. Tony chtěl vzhlédnout, chtěl se na něj podívat, ale stále soustředěně sledoval skener a přemítal, kdy přesně přestal vnímat Lokiho jen jako nepřítele. Mohl Lokiho cítit. Bylo to něco jako mix země a koření, možná z té včerejší skotské, ale tím si nebyl jist. Zamával skenerem před Lokiho hrudníkem, vyjel nahoru po jeho pažích, pak výš, modré světlo ozářilo jeho dlouhý bledý krk. Tony si předtím nikdy neuvědomil, jak nádherný dlouhý krk Loki má. No kurva.
"Zavři oči," řekl Tony.
Jeho hlas zněl silně. Tony se cítil silně.
Loki zavřel oči a Tonyho vyděsilo, jak moc mu teď věří. Pohyboval mu skenerem před obličejem, Loki klidně dýchal. Možná, napadlo Tonyho, že se nadechuje až příliš zhluboka. Vdechuje Tonyho vůni.
Prostě jenom dokončit práci, pomyslel si Tony.
Skener pípnul a Tony se na něj podíval. Něco to přeci jen objevilo. Tony skener schoval ve chvíli, kdy Loki otevřel oči.
"Fungovalo to," řekl.
Tony připojil skener do svého počítače a nechal ho, ať informace zpracuje.
"Chvilku to potrvá," oznámil věcně. "Budu to muset několikrát zkusit, než to něco najde."
Něco za ním se pohnulo, to jak Loki zvedl ze země svůj plášť. V dalším okamžiku byl Loki vedle něj, naklonil se přes Tonyho rameno a sledoval počítač, který se snažil zpracovat poskytnuté informace. Zničehonic se Loki narovnal a Tony se otočil na židli, aby na něj viděl.
"Upozorni mě, pokud to něco objeví," řekl. "Budu teď nějakou dobu pracovat na svém vlastním výzkumu."
Zmizel dřív, než byl Tony schopen říct: "Dobře."

Kolem osmé zaznamenal Tonyho počítač stopy Amořiny magie. Ta kráva se opravdu dobře schovávala, ale teď, když ji Tony objevil, už ji nepustí z dohledu. Opustil svou dílnu a vydal se najít Lokiho.
Na chodbě si ho odchytil Steve.
"Hej," oslovil ho. "Kdes byl celý den?"
"Pracoval jsem na svém geniálním plánu, jak najít naši magickou přítelkyni Amoru."
"A?" Steve byl ve svém civilním oblečení, a přestože už žil v moderní době přes rok, pořád se oblékal jako ze čtyřicátých let. "Fungoval ten tvůj plán?"
"Před pár minutama jsem chytnul stopu její magie," odpověděl Tony. "Tak co říkáš tomu mému plánu teď?"
"Ach," vydechnul překvapeně Steve. "No, to je skvělé! Oznámils to Furymu?"
"Eh. Zatím ne. Nejdřív jsem to chtěl říct Lokimu. Myslím, že bude lepší, když ji budeme hledat společně."
Steve se na něj podíval a jeho pohled vyzrazoval vše, co se Kapitán zdráhal říct nahlas. Chvilku Tony nemohl pochopit, proč se tváří tak šokovaně, ale pak si vzpomněl.
"Ale no tak, Rogersi, nedívej se na mě takhle -"
"Promiň," řekl Steve. "Já jen… Když si představím, jak pracuješ s Lokim, je to… no trochu divné."
Jo, pomyslel si Tony, já vím. Věř mi.
"Pod tím svým hrubým koženým zevnějškem skrývá celkem citlivé jádro," řekl.
Steve zamrkal.
"No nic, nevadí. Prostě… mi věř. Vím co dělám."
"Víš?" zeptal se Steve. "To není opravdový Loki, pamatuješ na to, že? Je pod vlivem kouzla a až bude zrušeno, nemyslím, že bude chtít se s tebou nadále kamarádit."
Kapitán Amerika umí nechat Tonyho vystřízlivět. Upřímně, na tohle ani nepomyslel a tak nějak vnitřně pořád tušil, že až se to kouzlo zruší, tak Loki bude dál, no, Loki. On to kurva ví, ale mít ho takového, jaký je teď, je zatraceně fajn. A Thor si taky nestěžuje. Tony nevěděl, proč ho ta Stevova poznámka tak rozezlila, ale prostě se tak stalo.
"Dík za radu, Kapitáne," řekl podrážděně.
Stiskl Stevovo rameno a odešel.
Když se Tony dostal před Lokiho pokoj, lehce stiskl kliku, zjistil, že je otevřeno, a tak prostě vešel. Cítil, že v tomhle se s Lokim tak nějak shodli a Loki se nebude zlobit, když bez pozvání vejde. Nehledě na to, že to je věc, kterou Loki dělal celou dobu.
Pokoj je stejně nevýrazný jako ostatní náhradní ložnice v sídle, bílé stěny a postel. Plus překvapivě krásný výhled na město, o kterém si Tony pomyslel, že je to určitě jeden z důvodů, proč tu Loki zůstává. Tonymu trvalo jen chvilku, než Lokiho našel, a když tak učinil, uviděl něco, co ani v nejmenším neočekával.
Loki byl opřený v posteli a spal, hlava mu klesla, takže se bradou dotýkal hrudi a ruce měl položené v klíně. Vedle něj ležel kousek papíru, který vypadal, že je snad tisíc let starý. Takhle vypadal neuvěřitelně lidsky a za to ho Tony nenáviděl ještě trochu víc, protože se o něj bál. Nenáviděl ho proto, že v něm probudil city. Musel být opravdu vyčerpaný po všem to bezúspěšném hledání Amory a zachraňování Tonyho. A navíc, on Tonyho miloval, což není lehké pro nikoho, jen se zeptejte Pepper.
Tony prošel pokojem a Loki se ani nehnul, což bylo zvláštní, jelikož se jevil jako typ, který je pořád v pohotovosti. Ale možná, že cítil, že je to Tony a jeho tělo ho nechalo odpočinout. Tony se zhluboka nadechl a pak chytl Lokiho za zápěstí a lehce jím zatřásl, aby ho probudil.
"Hej, Loki. Můj zlý valentýnku."
A Lokiho oči se pomalu otevřely a zadívaly se na Tonyho. Pořád ještě bojoval se spánkem a pak se usmál. Krásně a zeširoka se usmál, v koutcích očí se mu objevila vráska a jeho obličej prakticky zářil. Byl to ten moment bezbrannosti po probuzení, kdy se zoufale snažíte kontrolovat to, co je kurva
těžké ovládat i v bdělém stavu. Lokimu trvalo asi jenom půl vteřiny, aby si uvědomil, co se děje, ale stejně už bylo pozdě. Loki odstrčil Tonyho ruku, postavil se a jeho tvář potemněla. Nechtěl, aby ho Tony viděl takhle, nechtěl, aby ho kdokoliv viděl takhle a Tony to věděl, takže ho zaplavil obrovský pocit viny.
"Hele, kurva, podívej, jen jsem -"
Loki zmizel dřív, než Tony vůbec dokončil svou špatně poskládanou větu.
Tony zaklel do prázdné místnosti.
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Akkarra Akkarra | 5. února 2013 v 8:21 | Reagovat

Ale no táááák! Já už se chtěla radovat a ono zase nic... :(

2 Eclipserecall Eclipserecall | 5. února 2013 v 13:22 | Reagovat

Úžasný, díky za překlad, fakt dobrý, jen tak dál.

3 Anny Anny | 5. února 2013 v 14:35 | Reagovat

Super! Už se těším na další díl! :D

4 Alenor Alenor | 5. února 2013 v 16:50 | Reagovat

Bezva, bezva. Těším se na další díl, moc děkuju za překlad:D

5 Chii Chii | Web | 5. února 2013 v 18:52 | Reagovat

Roztomilá kapitola! ^.^ Moc za ni děkuju!

6 Sony Sony | 6. února 2013 v 6:06 | Reagovat

Krásná kapitolka :). I když už jsem se těšila že by se mezi nimi mohlo něco stát ... no, počkám si. Jinak překlad vinikající :D.

7 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 6. února 2013 v 14:27 | Reagovat

Wíí "Můj zlý valentýnku," to je milý!!!! :333 Rychle další díl ^^

8 Lex-san Lex-san | Web | 6. února 2013 v 21:54 | Reagovat

To bylo skvělý! Sice jsem jako každý tady natěšený na to "něco víc", ale oddalované potěšení je o to lepší. Moc díky za skvělý překlad.

9 SeleneBlack SeleneBlack | E-mail | Web | 9. února 2013 v 22:51 | Reagovat

Už sa fakt neviem dočkať pokračovania :-D len toľko :D

10 Veru Veru | 14. února 2013 v 22:21 | Reagovat

další další :D bože než ti dva spolu budou něco mít to zabere ještě hodně času :D

11 Arya Arya | 11. června 2015 v 18:19 | Reagovat

Krásná kapitola, děkuji za překlad :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama