LJJZ 4

9. ledna 2013 v 18:00 | Catta a Metus |  Lektvary jsou jen začátek
Tak po dlouhé době zase ahoj. Doufám, že jste si užili Vánoce i Silvestra, a že se vám splní všechna přání i předsevzetí udělaná na Nový rok. Já v to teda doufám :-). Omlouvám se, že jsem přes prázdniny nic nepřidala, žádnou výmluvu pro to nemám. Doufám, že mi to prominete.

Myslím, že mluvím i za Metuse, když říkám, že tato povídka je věnována hlavně naší betě fialce. Užijte si kapitolu :D.

Nastalo trapné ticho. Oba dva se dívali před sebe. Harry přemýšlel, o čem by se měli bavit, aby se hned nezačali hádat. Přece jen to vypadalo, že spolu chvíli budou muset vydržet. A sežrat se hned na začátku by asi nebyl moc dobrý nápad. Už se párkrát nadechoval, že prostě něco řekne, ale pokaždé se zarazil. Zadíval se na Draca. K svému překvapení zjistil, že se Draco červená. ČERVENÁ!? Vypadalo to, jako by zadržoval dech. Nebo se snad snažil něco zadržet?
V tom měl Harry pravdu. V Dracovi se odehrávala třetí světová. Strašně potřeboval na záchod, ale jít tam s Potterem? Nikdy! Takhle se přece nepotupí! To se radši počůrat! Ale to by se potupil ještě víc. Asi mu to bude muset říct. Kdyby se najednou zvednul a odcházel, tak by mu Potterova tupost možná tak utrhla ruku. Ale to to bude muset říct nahlas?! To ne.
Nakonec to bylo silnější než on. Prudce se otočil na Harryho. Ten, jelikož se na něj právě díval, sebou překvapeně škubnul. Chvilku mezi nimi bylo ticho, dokud se Draco nenadechl a nevyhrkl: "Příroda volá."
Harry nechápavě vykulil oči. Poměrně dost dlouho trvalo, než jeho statečnému, avšak ne příliš inteligencí oplývajícímu mozku došel význam těchto slov. Bez přemýšlení se poťouchle usmál. Malfoy zrudnul a vypadal, že ho chce zabít. To se Harrymu vůbec nelíbilo, takže, zadržuje smích, řekl: "Dobře, dobře… Tak jdem."
Oba se s menšími problémy zvedli z postele a vyrazili směrem ke koupelně. Byla to malá místnost vybavená pouze záchodem, sprchou a umyvadlem.
Rozestoupili se okolo záchoda.
"Já nemůžu, když se koukáš," řekl Draco.
"Mám se otočit?" zeptal se s úsměvem Harry. Draco po něm hodil zabijácký pohled. Harry raději zmlknul a rychle se otočil. Draco přemýšlel, jak se sakra vyčůrat jen levou rukou, když je od přírody pravák. Vadila mu Harryho přítomnost, i když byl otočený. Chvíli jen tak stál, jako by čekal, že se od Harryho odlepí. Nestalo se tak. (bohužel pro něj, naštěstí pro nás) Jeho nerozhodnost přerušil Harry.
"Tak co je? Nechci tu strávit celej den."
Draco zrudnul a namísto jízlivé odpovědi pouze nevraživě zavrčel. Zkontroloval, že se Potter nedívá, a pokusil se vykonat potřebu levou rukou. To nebude tak strašné, půjde to. Říkal si v duchu. Navzdory tomuto očekávání to zabralo víc času a bylo to mnohem těžší. Musel to zkusit víckrát než jednou a stejně to bylo jak od cizího. Navíc tam udělal docela binec. Harry se už asi od poloviny jeho snažení nestydatě smál. Když Draco skončil, šel si beze slova umýt ruce.
Harry se stále smál. Smál se tak, že nemohl ani chodit. Klečel na zemi a pravou rukou se držel za břicho. Celé jeho tělo se otřásalo záchvaty smíchu. Draco ho propaloval vražedným pohledem.
"Pottere?" řekl Draco mrazivě. Harry se na něj podíval se slzami v očích.
"Ano?" zeptal se hlasem zastřeným nekontrolovatelným smíchem. Když spatřil Dracův výraz, zvážněl. Jeho tělem sice stále projížděly vlny záškubů podobné smíchu, ale jeho výraz byl vážný.
"Přijde ti to směšné, Pottere? Uvidíme, jak na tom budeš ty. I když… Ty na to máš alespoň pravou ruku," řekl Draco mrazivě, propaluje při tom Harryho zlostným pohledem.
Černovlásek se zadíval kamsi za Malfoye. V hlavě se mu míhaly obrazy toho, jak potřebuje na záchod (a nejen na malou), jak si čistí zuby, smrká, jí… Najednou už mu do smíchu nebylo. Uvědomoval si, že přijde o veškeré soukromí.
Draco si všiml změny v jeho chování a pohrdavě se usmál.
"Copak, Potty?" řekl sladce a pak s přehrávaným údivem pokračoval: "Tady si někdo něco uvědomil! Náš miláček Potřík právě prozřel!"
Harry zrudl a měl chuť Malfoyovi vrazit. Draco si chtěl založit ruce na hrudi, ale Harryho ruka ho zastavila. Raději je teda spustil podél těla.
Harry se na to díval a při tom se mu v hlavě zrodil nápad. Proč toho slepení trošku nevyužít.
Pořád seděl na zemi a ruku měl nataženou k té Dracově.
"Draco, zvedni mě," prohodil Harry.
"Ani náhodou, Pottere, tebe zvedat nebudu," odsekl Malfoy.
"Tak mě budeš tahat po podlaze?" zeptal se Harry nevinně. Draco se na něj podíval se zdviženým obočím. Chvíli zvažoval pro a proti a poté natáhl druhou ruku, aby pomohl Harrymu na nohy. Ten se jen usmál. Já to věděl, pomyslel si. Co ale nevěděl, bylo, že ve chvíli, kdy už bude ve vzduchu, ale nebude stát, ho Draco pustí a slepenou rukou vystřelí před sebe. Harry ztratil rovnováhu a spadnul zpátky na zadek.
"Au!" zaskučel bolestí.
Draco se k němu sehnul. "Žádat o pomoc Zmijozela se nevyplácí, Pottere. Zvlášť když z toho nemá žádný užitek," řekl skučícímu Harrymu Draco s úsměvem.
Harry se tedy poněkud roztřeseně zvedl sám. Společně pak ("ruku v ruce") opustili koupelnu. Draco se posadil na postel, takže Harry musel za ním. Seděli vedle sebe a mračili se do prázdna.
"Musíme si dát nějaký pravidla. Jinak se zabijem," řekl Harry, vědom si toho, že Draco teď může odmítnout jenom proto, aby ho naštval. Ten už o tom však také předtím přemýšlel. Takže jen odevzdaně vzdychnul a přikývnul.
"No dobře, Potty, takže co navrhuješ?"
"Noo… Pro začátek třeba… Tu věc se záchodem?" nadhodil poněkud neohrabaně Harry. Draco se v duchu pousmál nad jeho řečnickou neobratností, ale protentokrát ji přešel bez úšklebku.
"Hm… Takže jak bychom podle tebe měli "tuhle věc se záchodem" vyřešit?"
"No, já nevím, třeba, když bude jeden z nás potřebovat, tak jenom řekne "Musím" a nebude to dál vysvětlovat. Bereš?"
Draco se zamračil a pokusil se vymyslet i něco dalšího. Třeba nějaký způsob, jak na sobě nebýt tak přilepení i během toho. Jelikož ho nic nenapadlo, po chvíli opět přikývl.
"Dobře. Máš tam něco dalšího?" zeptal se unaveně.
"Vana."
"Co s vanou?" zeptal se Draco nechápavě.
"Nebudeme chodit do vany. Budem se jen sprchovat."
Draco jen pozvedl obočí, naznačuje mu, aby pokračoval.
"Noo… když já jsem ve vaně, tak tam jsem dost dlouho. A co bys mezitím dělal ty? Seděl vedle na stoličce a civěl na mně?"
Draco musel uznat, že to je pravda. Nerad se vzdával i potěšení ze sprchy, ale musel uznat, že by si ji stejně neužil, kdyby vedle něj seděl Potter.
Pouze si hluboce povzdechl a přikývl na znamení, že souhlasí.
"Napadá tě ještě něco?" zeptal se Harry.
Draco chvíli přemýšlel, ale byl příliš unavený, než aby něco vymyslel. Nahlas to ovšem nechtěl přiznat, a tak radši řekl: "Jdem do postele. Vymyslíme to zítra. A rovnou to pak sepíšem."
Harrymu se sice nelíbilo, jak mu Draco poroučí, ale už byl také dost unavený, a tak jen přikývl a vyšel za Dracem z koupelny.
Oba usnuli, jakmile přes sebe přehodili pokrývky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Catta Catta | 9. ledna 2013 v 18:09 | Reagovat

To bílá žádný odkaz ani nic takového není, jen jsem to tam nějak přeštelovala a nejde mi to vrátit zpátky :). Doufám, že vás to neruší. Kdyby ano, napište. Řeknu Metusovi a ten to nějak snad dá dokupy :D

2 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 10. ledna 2013 v 13:14 | Reagovat

Bože nechtěla bych být na místě Draca XDDD

3 Veru Veru | 11. ledna 2013 v 19:22 | Reagovat

líbí se mi kam to směřuje XD mmm sprcha, rychle další díl:D

4 fialka fialka | 14. ledna 2013 v 22:11 | Reagovat

Jejda, dík za věnování, ale já na vás stejně hodnější nebudu :-)

5 Catta Catta | 17. ledna 2013 v 13:33 | Reagovat

[4]: Tak ni no. A já doufala, že by to mohlo vyjít :D

6 SeleneBlack SeleneBlack | E-mail | Web | 2. března 2013 v 21:59 | Reagovat

Kedy bude nová kapitola? :D toto je naozaj báječný ff :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama