Desiderata 9

8. ledna 2013 v 21:42 | Metus |  Desiderata
Takže opět další kousek. Předem moc děkuju za komentáře, potěší mě a nakopnou k další práci. Na konci vám nechám anketu, jestli byste stáli i o nějaké přeložené jednorázovky ze světa X-men. Prosím hlásněte. Jo a jinak, moc se mi líbí, jak tu narostl počet čtenářů. Děkuju za váš čas :)


Když si Tony sundal oblek, poprvé si pořádně uvědomil píchání v levém rameni. Koneckonců už ale utrpěl horší zranění, od Lokiho mimochodem. Oblek bude potřebovat nějaké opravy, což se Tony chystal použít jako výmluvu k tomu, aby se mohl zavřít u sebe v dílně po zbytek noci a nemusel tak na společné setkání.
"Už jsme o tom mluvili, Starku," řekl Fury. "Ta setkání nejsou dobrovolná."
"Ale no tak… Vždyť jsem dneska málem umřel!" řekl Tony a trhl ramenem, aby tomu dodal na vážnosti. "Potřebuju nějakej čas na zotavení. Stačí, když mi pošlete, co jste si tam všechno vyjasnili. Beztak to beze mě půjde rychleji."
Když se otočil, chytl ho Fury za ruku.
"Viděl jsem, co dnes Loki udělal," řekl. "Myslíte si, že to funguje?"
"Nevím, o čem mluvíte," řekl Tony a odtáhl ruku pryč. "Nyní, když dovolíte, musím se jít napít."
Chodil po chodbách a absolutně nehledal Lokiho. Zmizel beze stopy od doby, kdy ty agenty poslal do věčných lovišť, a Tony si začínal myslet, že snad na základně vůbec není, což už o sobě vážně dost vypovídá, jelikož když Loki není v jeho blízkosti, tak skutečně fyzicky trpí. Tony odešel k sobě, nikoliv do dílny. Rozhodl se, že nebude pracovat na obleku, ale opije se. To je totiž něco, co je vždycky dobrý.
O čtyři skotské později ležel Tony opřený o bar a slintal. Nevyhýbal se svým povinnostem bezdůvodně. Jistě, v průběhu let se hodně změnil, ale zachraňování světa člověku na společenskosti nepřidá. Dneska Loki, bože, prostě vypadal vyděšeně. Měl strach o Tonyho, to na tom bylo to děsivé. Nebyl to ten stejný typ strachu, který má Steve, když je někdo z týmu zraněn. A pak z nějakého hloupého důvodu, protože Tonyho mozek tohle prostě dělává, začal Tony uvažovat, jestli do něj Loki nebyl zamilovaný už dřív. Ať už dobrovolně nebo ne. Pokud by už dřív měl někdy šanci dát někomu srdce bez toho, že by se bál, že mu ho zlomí, bylo to v pořádku. Ale jestli ne… Tony se kvůli tomu začal cítit hrozně provinile.
Odpadl dřív, než si mohl dát další skleničku.
Loki se nahnul nad ním, záda vyklenutá, samý sval a jemná kůže. Mezi rty měl třešeň - proč, to Tonyho nezajímalo. Přejel rukou po Lokiho jemné, teplé, lehce se třesoucí paži. Vytáhl Lokimu třešeň z pusy a pozorujíce, jak mu šťáva stéká po rtech a zanechává za sebou červenou skvrnku. Chtěl ji slíznout.
"Jak bys mě chtěl?" zašeptal Loki. Byl to jenom malý závan horkého, sladkého dechu.
Položil ruku na Tonyho pásek a Tony…
Tony se probudil.
Vzbudil se v kaluži vlastních slin a snažil se rozkoukat v temné místnosti.
"Ježíši Kriste," řekl.
"Hezký sen?" zeptal se někdo.
"Ježíši Kriste. Světla!"
Zamrkal a byl tam Loki. Seděl na Tonyho posteli, jako by byla jeho vlastní, se zkříženýma nohama a klidným výrazem. Vypadal vyčerpaně, což byly pravděpodobně následky kouzla po tom, jak dnes zmizel. Tony se ho téměř zeptal, jestli je v pořádku, ale tak opilý ještě nebyl. Klopýtavě se postavil a setřel si z koutku úst zbytky slin.
"To je ale milé překvapení."
"Myslel jsem, že by ses mohl utopit ve vlastních zvratcích," řekl Loki.
Tony se zasmál. "Jsem mistr ve zvládání takových situací."
A aby to dokázal, sáhl po láhvi skotské. V puse měl jako na Sahaře, a toho by ho ta skotská mohla zbavit. Nalil si skleničku a posunkem Lokimu nabídl také. Ten přikývl a Tony mu nalil. V příští vteřině byl Loki vedle něj, v rukách držel skleničku a opatrně přičichnul k obsahu. Lehce svraštil obočí. Lokiho rty se dotkly skleničky a Tonymu se mihlo hlavou třešně. Pak do sebe Loki obrátil její obsah. Chvilku tam spolu jen tak seděli, pili a čekali, co řekne ten druhý, ať už to bude cokoliv.
A Tony nikdy nevydržel mlčet moc dlouho.
"Ten tvůj dnešní výkon byl docela působivej," Tony dramaticky mávl rukou. "Velmi efektivní."
Loki se zhluboka napil skotské a pak se zamračil na skleničku, jako by si nebyl jistý, zda mu to chutná. Když se znovu podíval na Tonyho, vypadal vážněji.
"No, myslím, že se ti tak nějak snažím poděkovat," vykoktal Tony. Jen pořád mluvit a mluvit. "Jo, skoro to vypadalo, že ses dal na stranu dobra. Jsem si jistej, že ti za to Fury napíše body k dobru."
"To nebyl můj záměr," řekl Loki a zatvářil se kysele.
"Byl tvůj záměr nechat mě zemřít?" Tony vzal lahev a bez ptaní Lokimu dolil. Loki se napil. Tony zapřemýšlel, jestli se bohové můžou opít. "Protože musím říct, že se mi ten první záměr líbil mnohem víc."
Loki postavil skleničku na bar a stiskl rty.
"Tvoje rameno," řekl a kývnul hlavou směrem k Tonymu, "bolí tě?"
"Ne tolik, aby to nespravila skotská."
Než se Tony opět mohl chopit lahve, chytl ho Loki za rameno. Jeho ruka i přes tričko chladila. Tony se zarazil v půlce pohybu a zdvihl obočí v očekávání, že mu to Loki nějak vysvětlí. Ten se ale zaměřil pouze na rameno. V příští vteřině se cosi stalo, ale Tony to nedokázal popsat. Bylo to neskutečné. Jako by se mu mezi sval a kosti dostával písek. Pohyboval se. Teplý, jemný a zbavující bolesti. Tony se trochu bál podívat, když Loki sundal ruku, ale zjistil, že jeho rameno je v pořádku. Možná je na tom lépe než jeho pravé rameno.
Tony s ním trochu zahýbal, aby se přesvědčil.
"Uh, wow," řekl. "Díky."
Loki vzal svou skleničku z baru a znovu se napil.
"Měls být opatrnější v bitvě," řekl. "Člověk jako ty si nemůže dovolit rozptýlení."
"Ha," řekl Tony. "Díky za tip. Víš, polovina těch zranění v uplynulém půlroce byla od tebe."
Loki ignoroval své pití a zadíval se na Tonyho. Takhle vypadal líp, byl mnohem uvolněnější. Rysy v tváři mu zjemněly, dokonce i postoj byl méně defenzivní. Tony přemýšlel o spoustě věcí, které ho dřív v souvislosti s Lokim vůbec nenapadaly. Přišlo mu zvláštní, že mu to vlastně vůbec nevadí. Loki dopil svůj drink a sám si dolil.
"Thor na tebe dneska byl hrdej," poznamenal Tony. Pořád na něj tlačil.
"Proč se o tyhle věci staráš?" zeptal se Loki. Zněl spíš zvědavě než rozzlobeně.
"A proč ty se chováš, jako bys nebyl hodný toho, být jeho bratrem?"
Šach mat. Loki není jediný, kdo se umí vrtat v myslích lidí a Tony přesně ví, kam zasáhnout, aby to mělo co největší účinek. Loki vedle něj se nebezpečně dlouze napil.
"Thor má velké srdce… Možná až příliš velké, občas," Loki se zašklebil na svoji skleničku, ale tím to neudělalo o nic méně smutným. "Jak myslíš, že je velké to moje?"
"Pořád tě miluje," řekl Tony. "Kurva, to přece každej vidí. Přestaň do toho pořád tahat ten problém s otcem a pusť ho k sobě."
To bylo, dobře, od Tonyho možná trošinku pokrytecké a Loki to musel vědět, protože jeho tvář potemněla a řekl: "Jo, třeba pro tebe je to opravdu snadné. Proto se snažíš všechny zachraňovat? Abys zapomněl na svoji minulost? Obchodník se smrtí, neříkali ti tak?"
Možná se měl Tony trochu víc zamyslet před tím, než se začal hádat s Bohem Lsti. Koneckonců, Loki je v těchto myšlenkových hrách nejlepší. Jen se zeptejte Dr. Selviga. Tony se zuřivě napil ze sklenice, aniž by vychutnával chuť alkoholu.
"Jestli si myslíš, že znáš byť jen část z mé-"
"Nemůžeš zachránit všechny," řekl Loki. "To by bylo zbytečné úsilí. A nepomohlo by ti to zachránit sám sebe."
Nojo, kurva, kurva… Loki je zatraceně dobrý v tom šťourat se někomu v hlavě a na to je Tony moc opilý. Moc opilý a a moc unavený. Loki se teď chová až moc lidsky na to, aby se s tím mohl vypořádat. Příliš citlivě a na to Tony není stavěný. Položil svoji skleničku na bar.
"No, to bylo velice pěkné," řekl Tony. "Opravdu, ale opravdu jsi mi otevřel oči. Dobrou noc."
Tony zakopl o svou postel a zhroutil se na ni, aniž by se obtěžoval se svlékáním svršků. Jen požádal Jarvise o ztlumení světel a zachumlal se do přikrývky.
"Já jsem tě rozrušil," řekl Loki.
"Jaký pozoruhodný postřeh," odpověděl sarkasticky Tony.
Matrace se lehce prohnula pod Lokiho váhou. Byl teď v Tonyho posteli a ten nevěděl, co by měl dělat.
"Jestli nechceš, abych říkal pravdu, pak se mnou nemluv."
"Ty máš být lhář," řekl Tony a uvědomil si, že jeho hlas zní trochu podrážděně, téměř dětsky.
"Kdybych nikdy neříkal pravdu, jak by mi pak mohl někdo věřit?"
Tony otevřel pusu a pak ji zavřel. Ou, on je dobrý. On je skutečně dobrý. Tony už nic neřekl, ale způsob, jakým se na posteli uvolnil, dal Lokimu jasně najevo, že mu jeho přítomnost nevadí. Možná to byl špatný nápad, možná ne. Tony není znám svými dobrými nápady. Nakonec ucítil, jak se Loki posunul, aby mohl ležet vedle něj. Nedotýkal se ho, jen tam ležel. Tony tak dlouho přemýšlel, jestli mu má říct, aby odešel, až usnul.
Stejně ho nehodlal požádat o odchod.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Chcete X-men jednorázovky?

Ano
Ne

Komentáře

1 Alenor Alenor | 9. ledna 2013 v 13:01 | Reagovat

Tady už se to začíná hustit. že by to kouzlo působilo i na Tonyho? Opravdu dobrý, těším se na další :D

2 fialka fialka | 9. ledna 2013 v 16:44 | Reagovat

[1]: Kouzlo nakažlivé jako chřipka? Doufám, že se Tony v tom případě ulil z očkování :-)

3 Eclipserecall Eclipserecall | 9. ledna 2013 v 22:28 | Reagovat

Tak tady se to začíná docela rozjíždět co? A pak že jsou nepřátelé. :-)

Dík, že tak rychle překládáš, je to dobrý. Jen tak dál.

4 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 10. ledna 2013 v 13:05 | Reagovat

Olalá :3 To je tak kawai ^.^ Jak vedle sebe ležej wíí..ehm...jen pokračuj dál! XD
-jo,povídky na X-mena by byli dobrý :3

5 Veru Veru | 11. ledna 2013 v 19:02 | Reagovat

jééj, díky za překlad :))další další!! :D

6 Akkarra Akkarra | 12. ledna 2013 v 11:38 | Reagovat

A já už se tak těšila, že se konečně něco stane. Ale to ne - Tony si prostě usne... :O

7 Lex-san Lex-san | Web | 13. ledna 2013 v 23:08 | Reagovat

Jů, radostí jsem až naskakoval, když jsem četl tenhle díl. Fakt skvělý. Dva v jedný posteli... Už se těším na raní probuzení :)

8 SeleneBlack SeleneBlack | E-mail | Web | 15. ledna 2013 v 19:56 | Reagovat

Vďaka tebe som si to prečítala v origináli, ale nemôžem povedať, že som pochopila všetko, preto som veľmi rada, že pokračuješ v preklade :-) si poklad :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama