Desiderata 8

26. prosince 2012 v 11:23 | Metus |  Desiderata
Tak po dlouhé odmlce a po Vánocích vám opět přihrávám další kapitolu. Asi sem ještě pak hodím výjmečně článek ze života autorů, kde se rozkecám o svátcích, omluvím a tak... Teď nechci zdržovat, už tak jste čekali dlouho.


Byl vzbuzen brzy ráno, protože v blízkosti města byla zaznamenána neznámá aktivita. Trvalo to asi vteřinu, než si Tony uvědomil, co to znamená a vyvalil se z postele. Hodil něco na sebe a snažil se zjistit, co se děje.
"Řekni mi, že je to Amora! Řekni, že je to Amora!"
"Pardon," řekl Fury. "HYDRA. Pravděpodobně ji vede Viper."
Tony naštvaně odhodil kalhoty na zem.
"No se mnou rozhodně nepočítejte. Je ke mně tak trochu připoutaný Bůh Lsti, na to nezapomeňte."
"To je smůla, protože jsme dostali hlášení o napadení kanceláře starosty. Všichni volní agenti jsou teď v dolním městě a já vás tam potřebuji. Hned."
Tony zíral na své kalhoty. Tohle Fury nemůže myslet vážně. Kamkoliv půjde, bude ho Loki následovat a Tony si skutečně nemyslel, že by jim Loki pomohl. I když je do něj zamilovaný. To už spíš pomůže Viper, dokonce s ní v minulosti spolupracoval.
"Já jenom říkám, že je to kurva blbej nápad."
"To brzy uvidíme. Teď běžte."
Problém byl, že v centru se to doslova hemžilo agenty HYDRY. Vipřin nejnovější plán, který je očividně tak pošahaný, že Tony se ani nezabýval jeho analýzou, byl zjevně ten, že zajmou starostu a tím převezmou vládu nad městem. Tony se potkal s Hulkem, Thorem a Stevem na ulici, Vdova a Hawkey nad nimi létali v Quinjetu. Furyho hlas už jim zněl přes komunikátory v uších.
"Určitě víme, že na ulici je nejméně dvacet agentů, možná, že další jsou u starosty, ale pokud víme, ten je držen nějakou bezejmennou skupinou, kterou Viper najala."
"Vědí, že jejich agenty budeme střílet hlava nehlava, ale po civilistech nepůjdeme," řekl Steve.
Tony pokrčil rameny. "Nepůjdeme?"
"Tony."
"Já s Vdovou můžeme přistát na střeše," řekl Hawkey. "Budeme je kosit svrchu."
"My spustíme akci v ulicích," potvrdil Steve. "Zadržíme je, ale pokusíme se je nezabít. Později je můžeme vyslechnout."
"Dokud nezachráníte starostu," řekl Fury, "je mi jedno, co děláte, jasné?"
"Slyšeli jste!" řekl Tony, a aniž by čekal na povel, vznesl se do vzduchu, zbraně v pohotovosti.
"Hulku! Máš za sebou dva kámoše. Vypadají živě."
Slyšel hvízdat Mjölnir, jak Thor zrovna odrazil jednoho z agentů za doprovodu křupání kostí. I po takové době je pořád zvláštní přemýšlet o nich jako o týmu. Zachránili svět už víckrát, než jim platí, ne že by Tony potřeboval zvýšit plat, ale je hezké získávat neustále uznání.
Tony zrovna sejmul agenta, když zaznamenal záblesk černé a zelené po své levici. Loki. Seděl na střeše budovy, sledoval je, jak bojují, jako by to byl nějaký film v kině. Ruce měl zkřížené na hrudi a vypadal, že to na něj nedělá vůbec žádný dojem.
"Ahoj," řekl Tony. "Podívejme, kdo se přišel připojit k party."
"Ty víš, proč jsem tady."
Thorův hlas burácel ulicí.
"Bratře! Pojď sem ke mně!"
Loki ho ignoroval. Vypadal otráveně, což bylo vlastně vzhledem k situaci docela zábavné. Pod nimi se pořád objevovali noví a noví agenti HYDRY, jako by je snad Viper pěstovala nebo co. Tony by to klidně odpřísáhl. Není divu, že ho tam Fury chtěl mít. Podíval se znovu na Lokiho.
"Víš, mohl bys nám pomoct. Kdykoliv. Třeba teď."
"Nemyslím si, že se mi chce," řekl Loki. Bastard.
Předtím, než stihl odpovědět, se Loki zadíval kamsi za něj a Tony se otočil právě včas, aby viděl jednoho agenta, který visel ve vzduchu na jednom z těch jejich podivných létajících kol. Díky, Loki. Srazili se a chvilku to vypadalo, že se oba zřítí, než ho Tony ze sebe shodil a díval se, jak ve spirálách padá na beton.

Chvilku to zabralo. Teď už vyčistili většinu ulic a Hulk se přesunul do kanceláře starosty, spolu s Vdovou a Hawkeyem, aby se postarali o rukojmí. Ještě stále se sem tam objevil nějaký z Vipeřiných mužů. Pobíhali tam neorganizovaně jako mravenci, každý sám za sebe. Do té doby, než policie začala být co k čemu a konečně taky nepřidala ruku k dílu.
"Sakra," řekl Tony. "Chovaj se jak malý děti. No vážně, co je tohle za organizaci?"
"Musejí to být nováčci," řekl Steve. "Pochybuju, že někdo z nich bude vědět, kde najít polohu -!! Tony na šesti hodinách!"
Varování přišlo jen o chvilku pozdě. Na vteřinu všechno, co viděl, bylo jen žluté světlo. Cítil přímý zásah do levého ramene a něco jako ostrou bolest rezonující v jeho páteři. Výbuch Tonyho odhodil do ulice jako hadrovou panenku, okolo řinčel kov narážející na beton. Skončil na zastávce a podíval se nahoru právě včas, aby viděl agenta, jak zdvihá zbraň připravenou zabít.
Ale on to neudělal.
Agent byl prudce odhozen stranou a Tony doslova slyšel, jak mu praská lebka. Všechny jeho vnitřnosti se rozlétly po ulici. Tony viděl rozmazaně, ale když se podíval na ulici vedle sebe, stál tam Loki. Okolo něj bylo zářivě zelené světlo, kypěl z něho hněv, jaký Tony neviděl od doby, kdy s ním poprvé bojoval. Od doby, kdy se mu poprvé pořádně podíval do očí, které byly v tu chvíli prázdné a nebylo v nich nic jiného než zloba.
Na vteřinu vypadal, že je překvapen svými činy, a pak se podíval na Tonyho, jako by hledal pochopení.
Jakoby se ptal: Je to v pořádku?
Tony jen zíral.
V Lokiho zorném úhlu se objevili další dva agenti a on je doslova spálil magií, aniž by o tom přemýšlel. Tony zjistil, že se z nějakého důvodu třese, jako by měl začít zvracet.
Loki je připraven pro něj zabít. Co připraven, on je víc než to. Tony zaznamenal krutou bolest v rameni. V uchu se mu ozval Jarvisův hlas: "Pane, levé rameno v obleku nereaguje na příkazy."
To ho ale teď vůbec nezajímalo. Uprostřed toho chaosu přišel Thor a snažil se Lokiho uklidnit, ale ten ho vůbec neposlouchal. Stále se na sebe s Tonym vzájemně dívali, jako by hledali, snažili se na něco přijít. Tony přesně nevěděl na co. Po chvilce ucítil Stevovu ruku na svém rameni, ani nevěděl, jak se k němu Kapitán dostal.
"Jsi v pořádku?" zeptal se. "Tony, jsi v pořádku?"
"Jo," řekl Tony, ale třásl se. "Uklidni se, Rogersi, tohle není moje první rodeo."
Když se znovu podíval, Loki byl pryč.
PS: Tohle je Viper. jinak je známá taky jako Madam Hydra.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Veru Veru | 26. prosince 2012 v 16:38 | Reagovat

jak mi zazářily oči, když jsem tu stránku obnovila a uviděla nový díl! *-* jdu číst! XD

2 Akkarra Akkarra | 26. prosince 2012 v 17:01 | Reagovat

Hezký díl. Konečně nějaký posun v ději. :)

3 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 27. prosince 2012 v 1:24 | Reagovat

Á bezva!! *_* Twl Loki je tak děsně sexy tam a wííí nemám slov prostě :3 Jen tak dál!!! ^^

4 Lex-san Lex-san | Web | 27. prosince 2012 v 17:32 | Reagovat

Super!!! V akci se jakékoliv vztahy ověřují nejlépe :)

5 Eclipserecall Eclipserecall | 3. ledna 2013 v 23:26 | Reagovat

Prosím další díl. Je to fakt úžasný.

6 Ady-chan Ady-chan | 7. ledna 2013 v 19:44 | Reagovat

Jééééžiši to je tak kawaiii!Prosííííím co nejdřííívv další díííííííííííííl!!!!!!!!!!!!

7 Metus Metus | 8. ledna 2013 v 10:09 | Reagovat

Děkuju moc lidi :)
Teď čekám na obetování, čekejte to v průběhu tejdne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama