Desiderata 7

11. prosince 2012 v 20:14 | Metus |  Desiderata
Konichiwa! Takže opět... Musím začít omluvou. Ale už je to vážně trapné. *Metus se sám na sebe naštvaně tváří do zrcátka na stole* No bez zbytečných vytáček... jsem na to teď upřímně házel bobek. Fakt sry, já už budu hodný :D
Ale alespoň je tenhle dílek zase o něco delší.


Tuhle noc byl omluven z hlídky, protože by musel vzít Lokiho s sebou. Tony to považoval za jednu z mála výhod v jeho momentální příšerné situaci. Takže Clint s Thorem šli ven a Tony zůstal vevnitř společně se Stevem, kterému laskavě dovolil, aby mu řekl jeho plán. Ten chudák vůbec nevěděl o úmyslech Furyho a Coulsona, ale to bylo asi dobře. Steve má velké srdce a dokáže se snadno vcítit do druhých, což je zároveň síla i slabost. Tony pochyboval o tom, že by schválil zmanipulování Lokiho, aby se odvrátil od temné strany.
"Jakmile se to kouzlo zlomí," řekl, "Loki tě pravděpodobně bude chtít zabít."
"Přemýšlel jsem o možnosti, že by mě změnil v hada a pak by mi setnul hlavu," řekl Tony a usrkl skotské.
Steve na něj zmateně zamrkal.
"Přestaň si tím zatěžovat tu svoji vyfintěnou hlavu," řekl Tony. "S trochou štěstí bude mít ještě na mnoho let zbytkové účinky a nikdy mě nebude chtít zabít. Nebo se možná bude tak stydět, že se už v blízkosti města nikdy neukáže. To by bylo něco."
Steve si hloupě odkašlal, jako by si myslel, že to Tony dost dobře nechápe. Pak se zle podíval na skotskou v Tonyho ruce. Nikdy neschvaloval tenhle zvyk pít, takže když všechno ostatní selhalo, zle se na alkohol díval. Oba dva společně seděli v kuchyni u stolu, Steve jedl šunkový sendvič jako správný americký chlapec, kterým byl. Tony dal přednost jídlu v tekuté formě.
"Myslím, že to nebereš dostatečně vážně."
"To mi říkají všichni." Tony s ladným cinknutím odložil skleničku. "Vím, co je v sázce, věř mi. Ale právě teď s tím moc nenadělám. Já vím, co dělám, jenom mi trochu věř."
"To po mně chceš příliš," řekl Steve a pak se vesele zašklebil. Všechno odpuštěno.

Tu noc za ním Loki přišel znovu, jak Tony očekával, i když to vypadalo, že sem přišel jen proto, že prohrál nějaký svůj vnitřní boj. Zvládá to čím dál tím hůř, pomyslel si Tony. Jak se vůbec chovají zamilovaní lidé? Hloupě, tak se chovají, a to také Tony od Lokiho očekával.
Zničehonic stál přímo za Tonym. Dal o sobě vědět jenom lehkým mrazivým závanem.
"Dík za varování, Jarvisi," řekl Tony.
"Nebyl jste v nebezpečí, pane," odpověděl mu sladce Jarvis.
Oklamán vlastním výtvorem.
"Měl bych ti dát na krk rolničku," řekl Tony s pohledem upřeným na Lokiho. "Aspoň budu vědět, kdy se zase někde objevíš."
"To je divné, vzhledem k tomu, že nejsem kočka," odvětil Loki. Díval se na Tonyho monitory s neskrývaným zájmem, jako by byl skutečně zvědavý, jaké ďábelské věci tu Tony vymýšlí. Tony si musel připomenout, že Loki není takový ignorant jako Thor, co se elektroniky týče.
"Vypadá to zajímavě, řekni mi o tom něco."
Loki zaťukal na Starkpad na stole tím svým ďábelsky dlouhým ukazovákem, zanechávaje na něm svůj otisk.
"Pamatuješ si na tu noc, jak jsem se snažil najít způsob, jak vystopovat Amořino kouzlo? Myslím, že jsem konečně na něco přišel," řekl Tony a smazal otisk na Starkpadu.
"Ta malá čarodějná mrcha se nám celou dobu naschvál schovávala."
Loki trochu zdvihl obočí, jako by pochopil, kam Tony míří. Vypadal, jako by jeho plánu dokonce rozuměl.
"Zajímavé," řekl, "ale bez vzorku jejího kouzla je vám to k ničemu."
"No, to je právě to, proč jsem rád, že jsi tady."
Loki natočil hlavu ke straně, ale neřekl nic, jen se díval, jak Tony odjíždí na svém kolečkovém křesle dozadu a bere z druhého stolu nějakou kovovou krabici. Pak se vrátil zpět, položil ji na pracovní desku a poklepal na ni prsty. Technicky vzato nebyla jeho, ale "vypůjčená" od Bruce, ale ten si toho určitě ani nevšiml. Tony otevřel víko krabice a ukázal Lokimu obsah. Byla tam stříkačka, ideální pro odběr krve.
"Aha," řekl Loki, "chceš na to použít moji krev."
"To Amořino kouzlo právě koluje ve tvém těle. Je to něco jako malé Amořiny spermie." Tony se na chvilku zarazil, jako by si to celé znovu přehrával v hlavě, ale pak pokračoval: "Hodím vzorek do systému, vytáhnu z toho, co to dá a podle toho určím její polohu."
Na vteřinu to skutečně vypadalo, že to Loki skutečně zvažuje, ale pak se jen pohrdlivě usmál s pohledem upřeným na jehlu. Tony zaregistroval, že se Loki už v jeho přítomnosti tolik nečervená, což je buď dobré znamení, nebo špatné. To prozatím nemohl posoudit. Ať tak či onak, očividně si jeho plánu moc nevážil, a to se mu nelíbilo.
"Ambiciózní, ale hloupé." Loki mávl rukou. "I kdyby ses dostal na stopu její magie, mohla by být už v jiném světě. Pochybuji, že vaše věda dosáhne do jiných sfér."
Tony zabouchl víko krabice.
"Předpokládám, že máš lepší řešení, pane Ó-kouzelné-prsty."
Loki se zatvářil zmateně, když slyšel ten komentář o kouzelných prstech, ale rychle zamrkal a opět nasadil neutrální výraz. Normálně by Tonyho sežehnul paprskem smrti a nechal by ho trpět ve smrtelných křečích, ale to by nesměl být zasáhnut kouzlem lásky.
"Už jsem pracoval na zlomení toho kouzla. Jakmile se mi to podaří, najdu ji bez ohledu na to, co to bude stát."
"Nevypadáš, že bys byl bůhvíjak úspěšný," poznamenal Tony.
Loki zatnul zuby a sevřel ruku v pěst.
"Budu."
Tony slabě mávnul směrem ke krabici.
"Znamená to, že mi nedovolíš odebrat ti krev?"
Loki zaváhal. On i Tony věděli, že když mu dá krev, SHIELD bude moct vystopovat i jeho magii. Což by se mu při znovudobývání světa příliš nehodilo. Ale Tony mu viděl na očích, jak moc chce pomoct, jak moc touží po tom, aby se to kouzlo zlomilo. Vypadal, že je schopen pro to udělat cokoliv. Přesto zavrtěl hlavou.
"Znevýhodnilo by mě to v budoucích bojích proti vaší skupině, což vážně nechci," řekl.
"Čistě teoreticky bych tu tvoji krev po tom všem mohl vyhodit."
Loki se usmál, ale ne jako předtím, spíš než úsměv to byl jakýsi bolestný úšklebek.
"Ta část mě, na niž působí kouzlo, ti věří v plném rozsahu, ale stále mám ještě dost vlastní vůle, abych věděl, že ti nemůžu věřit."
Tony chtěl říct něco o tom, že věda je lepší než magie a Loki by mu měl věřit už jen proto, že momentálně kromě něj nikoho nemá. Jen Thora a ten mu, co se vědy týče, moc nepomůže. Ale neřekl to, protože Loki se najednou natáhl, udělal rychlý jemný pohyb a položil svou dlaň na reaktor v Tonyho hrudi. Tony jakoby zkameněl. Možná, že je do něj Loki zamilovaný, ale zabít ho může pořád, když přijde na věc.
"Tohle udělala tvoje věda," řekl Loki. Jeho ruka byla na reaktoru zcela nehybná, ale Tony měl plíživý pocit v páteři, jako by z něj Loki něco vytahoval. "Pohání to tvůj oblek a udržuje tě to při životě."
Dýchat bylo stále těžší. Loki teď byl mnohem blíž a Tony zapřemýšlel, co se asi stane, jelikož Loki si právě rychle přejel jazykem rty a vypadal, že se Tonyho chystá celého pohltit.
"Nepochybuji o tvých schopnostech, Starku, ale tohle není věc, se kterou by se mohl vypořádat člověk se svou přízemní vědou."
Odtáhl ruku pryč a Tony mohl zase volně dýchat. Obloukový reaktor mu hučel pod košilí. Loki složil ruce za zády, jako by jim tak chtěl zabránit znovu se začít pohybovat na vlastní pěst, a změřil Tonyho nic neříkajícím pohledem.
Tony si nebyl jistý, co se to před chvílí sakra stalo, ale rozhodl se rozehrát svou vlastní hru. Fury a Coulson chtějí využít situace? Fajn.
"Teď jako padouch stojíš za hovno," řekl.
Loki pozvedl obočí.
"Ne, nechápej mě špatně, ten tvůj plán poslat sem mimozemšťany, aby ti vybojovali planetu a tak, byl skvělej, ale ty nevypadáš na takovýho toho klasickýho zloducha. A bratříčkování se s Avengers? To ti taky na pověsti nepřidá."
"Vypadáš šťastně, že se, jak jsi řekl, bratříčkuji s Avengers."
"Opravdu šťastný bych byl, kdybys přestal být zlý," řekl Tony a okamžitě se zarazil, protože to znělo jak z nějakýho podělanýho béčkovýho filmu. V tomhle není dobrý. To si vážně ještě nikdo neuvědomil, jak moc mu tyhle zaláskovaný řeči nejdou? Ježíši.
Loki na něj skrz řasy pomrkával s vědoucím úsměvem na rtech.
"Tvoje dovednosti ve lhaní by potřebovaly vylepšit."
"No, vsadím se, že bys mi mohl dát pár tipů, mistře Lháři."
"To bych mohl," řekl Loki a jeho úšklebek se rozšířil.
Znovu se slovně špičkovali, což si Tony upřímně užíval. Kvalitní rozhovor předtím, než porazí svého nepřítele, je vždycky příjemné zpestření dne. Nakonec vstal, aby nebyl v takové výškové nevýhodě, a opřel se o stůl. Loki zrcadlil jeho pohyby.
"Ale teď vážně. Být zlý? Myslím, že to má mnohem víc nevýhod než světlých stránek. Už jsi někdy zvážil, že by ses přidal na stranu dobra?"
"A co bych dělal? Chránil lidi? Na téhle žalostné zemi? Ale no tak… Kdo si myslíš, že jsem?"
"Nikdo není ve své podstatě záporák. Lidi se můžou změnit."
Lokiho oči potemněly. Tony si pomyslel, že zašel příliš daleko, ale Loki pokračoval v hovoru.
"Ne, nemění. Jen se pokouší zakrýt, jací doopravdy jsou a doufají, že nikdo neodhalí jejich pravou tvář."

Bylo to krátké a věcné, ale říkalo to zkurveně hodně. Loki upřímně věří, že musí být takový, jaký je. To vypovídá o jeho podělaný psychice. On ani nevěří, že by mohl být hrdina. Tonyho zajímalo, jak vlastně Loki s Thorem žili, když byli malí. Ten velkej chlap je o všem týkajícím se Lokiho hrozně tajnůstkářský. A právě teď je Tony hrozně moc zvědavý. Ta Lokiho touha po sebedestrukci Tonyho fascinovala, možná i proto, že ji tak dobře znal. Věděl, že svým vlastním způsobem je Loki stejně dobrý jako on sám. Ze skutečnosti, že toho mají tolik společného, měl divný pocit.
"Lidé se můžou změnit," trval na svém Tony. "Podívej se na mě. Myslíš, že jsem vždycky chtěl být hrdina? Myslíš, že jsem ten, koho si tohle město zaslouží? Dovolte mi, abych se zasmál."
Loki otevřel pusu a vypadal, že se chystá říct něco na Tonyho obranu, ale neudělal to. Vypadal viditelně rozrušený a otřesený tím, co mu Tony řekl. Možná měl Fury pravdu. Možná, že Lokiho přesvědčí změnit stranu. Tony chtěl tohle krátké setkání počítat jako takové malé vítězství. Loki konečně znovu promluvil.
"Proč si tak málo věříš? Čím to je?"
"Jsem prostě skromnej kluk, ale hej, tenhle hovor není o mně."
"Chceš se mi dostat do hlavy," řekl Loki. "Máš vůbec představu, kdo doopravdy jsem?"
Tony pokročil kupředu, dostávaje se tak do Lokiho osobní blízkosti. Bylo mu jedno, jestli je to dobrý nápad. Bylo mu jedno, jestli na něj Loki zaútočí, nebo uteče.
"Já vím, kdo jsi," řekl. "Rád se ostatním dostáváš do hlavy, protože se nechceš podívat do té vlastní. Ty vlastně ani nevíš, kdo jsi, že?"
"Já vím, kdo jsem," řekl Loki a jeho hlas byl vážný a hořký. V příští vteřině byl všude kolem. Tony cítil jeho ruku na svém krku a pomyslel si, že možná znovu poletí z okna. Loki se ale téměř ihned znovu stáhl, jako by litoval toho, co udělal. Už znovu byl zatraceně blízko smrti a pouze díky Lokiho milosrdnosti byl ušetřen. Loki spustil ruce podél těla a mlčel. Tony ani nečekal, že by se omluvil. Jeho srdce bušilo jako o závod. Už zase zapomněl, jak lehce dokáže Lokiho podráždit, ale teď se zdál překvapivě klidný.
"Vybral sis svoji cestu, stejně jako já si vybral svou," řekl Loki.
Prohnul se jako luk, podle čehož Tony poznal, že se chystá zmizet, ale když otevřel ústa, že něco řekne, byl už Loki pryč. Opět zůstal sám.
"Jarvisi, kam Loki odešel?"
"Do svého pokoje, pane. Mám mu říct, ať se vrátí?"
"Ne," řekl Tony a dotkl se svého reaktoru v hrudi. "To je v pořádku."
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 fialka fialka | 11. prosince 2012 v 21:09 | Reagovat

Jsem zvědavá, jestli zkusí Lokiho uspat, aby mu mohli vzít tu krev.

2 Veru Veru | 11. prosince 2012 v 21:44 | Reagovat

nemohla jsem to vydržet, četla jsem dál anglicky,nebylo to zrovna lehký XD ale pořád nejsem u konce, tak se těším na další překlady~ :D

3 Lex-san Lex-san | Web | 11. prosince 2012 v 23:53 | Reagovat

Johó, pokračování! A jaký! Moc díky za tvoji snahu. Díl jsem slupnul jako malinu :)

4 Saku-chan シキ Saku-chan シキ | E-mail | 12. prosince 2012 v 17:51 | Reagovat

Á chudáček Loki >..< Ale fakt dobrý hlášky tam jsou XDD Dík,že to překládáš ^^

5 Metus Metus | 12. prosince 2012 v 18:23 | Reagovat

Moc vám všem děkuju :) Potěší přečíst takový pozitivní reakce. A Veru, vůbec se ti nedivím :D

6 SeleneBlack SeleneBlack | E-mail | Web | 15. prosince 2012 v 17:24 | Reagovat

Fajn, poďme, poďme... kde viazne ďalšia kapitola?? Toto mi nerob... nevedela som nájsť žiadnu dobrú poviedku Avengers, až na túto ... kedy bude pokračovanie? Prosíím, čo najskôr, lebo ma klepne  :D

7 Alenor Alenor | 15. prosince 2012 v 19:48 | Reagovat

to je úžasný!!!! Prosím rychle další kapitolu:D Já jsem naprostá Lokifilka a jsem naprosto šťastná že tě můžu číst

8 Sharutoka Sharutoka | 23. prosince 2012 v 19:13 | Reagovat

Ciao, ne že bych to nečetla už dvakrát v angličtině, ale nemáš ty trochu skluz? :D
Btw. Musim uznat, že překlad máš dobrej :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama