Desiderata 6

25. listopadu 2012 v 11:10 | Metus |  Desiderata
Čahoj lidi, tak jsem tu opět s novým dílem Desideraty. Pravděpodobně mě umlátíte kvůli tomu zakončení, ale alespoň se budete těšit na další díl. Ten můžete očekávat ještě příští týden, jelikož mě to chytlo a sám jsem zvědavý jak to bude pokračovat. Sice jsem to už četl, ale už jsem zapomněl podrobnosti. Takže prosím, užijte si čtení. Když mi tu zanecháte komentář budu vám moc vděčný :)


O několik dní později si ho odchytili Fury s Coulsonem s tím, že si potřebují popovídat. Znělo to hrozně vážně a Tonymu se do toho vůbec nechtělo.
"Hele," řekl, "já bych si s váma rád pokecal, ale nemůžu. Mám moc práce s jedním Bohem Klamu, který se do mě, jak víte, zamiloval… Takže nemůžu."
"To je přesně to, proč si chceme promluvit," řekl Coulson a vtáhl ho do jedné z konferenčních místností.
Tony tyhle blbý kecy spojený s prací pro utajenou státní agenturu nesnášel. Navíc Coulson a Fury jsou opravdu velmi dobří v překrucování slova tak, aby vzniklo, co potřebují.
Chtěli, aby si sedl, ale poslední, co Tony chtěl, je to, aby na něj shlíželi shora. Takže zůstal stát, ruce překřížené na prsou.
"Pokud chcete, abych vzal Lokiho na rande, nebo tak, tak odpověď zní ne. Opravdu nejsem na chlapy v kůži."
"Ušetřete nás sarkasmu, Starku," řekl Fury. "Tohle je vážné. Chápete vůbec, v jaké pozici se právě nacházíte?"
Tony se podíval na své nohy. "Pozice vstoje?"
Fury jeho senzační vtip ignoroval.
"Loki není zrovna nejsdílnější protivník, jakému jsme kdy čelili, ale teď je tady a je více než ochoten s vámi mluvit.
Kdybych byl vámi, rozpovídal bych ho a nenechal bych ho zastavit. Ve skutečnosti bych asi využil ten váš okouzlující obličej, abych mu ukázal, že zlo není jediná a rozhodně ne nejlepší cesta."
Tony se zadíval někam mezi Coulsona a Furyho. Jistě mu právě nenavrhují to, co si myslí, že mu navrhují, protože tomu by se svou šíleností nevyrovnal ani Loki.
"Chcete říct, že se mám pokusit Lokiho přemluvit, aby přešel na dobrou stranu?"
Coulson si odkašlal. "Chceme jen říct, že bychom té situace měli využít."
Jaké nádherné překroucení slov. Tony se smíchem zavrtí hlavou. Oni si asi opravdu mysleli, že když mu to takhle řeknou, on splní, co chtějí. A to on neudělá. Bez ohledu na to, že Loki je Thorův bratr.
"Není to vůči němu trochu nefér?" zeptal se Tony.
"A vás to skutečně zajímá?" odvětil mu agent.
Tohle není otázka péče, ale otázka brutální manipulace. No co. Tony pokrčil rameny.
"No, musím uznat, že moje odpověď je ne."
"Dobrá," řekl Fury, "protože my skutečně potřebujeme Lokiho na naší straně."
"Opravdu myslíte, že to bude fungovat?" zeptal se Tony, mysle na Thora, který se mohl ztrhat, jak se snažil urovnat vztah s Lokim. Na tohle by určitě nepřistoupil, bez ohledu na to, jak zoufale si přeje, aby se k nim Loki přidal.
Lhát a podvádět? To je Lokiho hra, ale nyní je i Tonyho.
"Vy tomu hrozně věříte. Já si myslím, že je to poněkud unáhlené rozhodnutí."
"Spíš už nás unavuje Lokiho pořád někde honit," řekl Coulson. "Je to jako když si pes honí ocas. Když ho konečně chytí, stejně ho nakonec pustí a musí to zkoušet pořád znovu a znovu."
Tony tam chvilku stál a snažil se pochopit, co právě slyšel. Pomalu zjišťoval, že severští bohové nejsou jediní záhadní. Zdálo se, že od Furyho i Coulsona je to vše, jelikož ho opustili.
Tony se rozhodl, že půjde najít Lokiho.
Nakonec místo toho našel Thora a podle jeho výrazu usoudil, že Loki je na něj pořád ještě naštvaný.
Právě teď byl Tony skrčený za zavřenými dveřmi pokoje, který, jak se domníval, patří Lokimu. Myšlenka na společnou práci s ním byla nepředstavitelná. Loki sám je takový vlk samotář, málokdy se spojí i s jinými padouchy, natožpak aby teď pracoval v týmu. Jediný, s kým kdy pořádně navázal kontakt, byla Amora, a podívejme se, jak to dopadlo.
"Tony Starku," řekl Thor a přikrčil se vedle Tonyho.
"Loki je pryč nebo co?"
Thor se zamračil.
"Ne, on… On ji hledá."
Tony mu viděl na očích, že by moc chtěl jít dovnitř, ale Thor sám věděl, že tlačit na Lokiho by nemělo cenu. Na druhou stranu, to je přesně to, co se Tony chystá udělat.
"Můj bratr je velmi hrdý," řekl Thor. "Nerad přijímá pomoc od ostatních."
Jo, o tom mi něco povídej, pomyslel si Tony. Věděl, že by se mu pravděpodobně podařilo vylákat Lokiho ven, kdyby chtěl. Všechno, co by pro to musel udělat, by bylo zaklepání. Tony ale nechtěl ublížit Thorovi, kterého by jistě ranilo vidět bratra, jak je milý na někoho jiného.
"Myslíš, že by někoho požádal o pomoc s tím kouzlem?" zeptal se Tony.
Thor se usmál a zavrtěl hlavou, jako by si vzpomněl na nějaký zážitek z dětství, kdy on a Loki byli ještě šťastní malí bratři.
"Loki je velmi mocný kouzelník, podaří se mu to kouzlo zlomit."
V to mohou doufat. Nejhorší, co si Tony dovedl představit, bylo, že se to kouzlo nikdy nezruší, a i když Loki není žádný trol, co se týče vzhledu, pořád je to ještě mentálně labilní severský bůh. Vydrželi by spolu asi tak dlouho, dokud by si navzájem nepodřízli krk.
"Jo, to kouzlo," řekl Tony a poškrábal se na bradě, "má nějaké vedlejší účinky? Myslím jiný, než tu ochromující bolest, což je mimochodem fakt dost dobrej trik. Připomeň mi, abych za něj pak Amoře poděkoval."
Thor se na Tonyho tázavě zadíval, jako by se ho ptal, co přesně myslí vedlejšími účinky.
"Nechápu, co tím myslíš. To, že se do tebe Loki zamiloval je 'vedlejší účinek'."
"Ne, tohle chápu," řekl Tony. Chvilku zápasil se slovy, jak se snažil vymyslet větu, kterou Thor pochopí.
"Ale jak jinak ho to bude ovlivňovat?"
Thor mu věnoval bizarní, trošku smutný pohled.
"Ty to nevíš?"
Tony přesně věděl, co má na mysli. Měl by vědět, jaké to je být zamilovaný, ale on to neví, opravdu to neví. Ví, co to je chtíč a vášeň a ví, jaké to je mít něco, díky čemuž se cítíme v bezpečí. Ale to není láska. Láska není jako věda a Tony jí nikdy nepřišel na kloub. A ani nechce.
"Hele, znáš toho chlapa líp než kdokoliv jiný. Jenom mi řekni, co mě čeká,"
"Z mých vlastních zkušeností vím, že je rád, že tě vidí, ačkoliv to na sobě nedá znát." Thor vypadal, že se snaží přijít ještě na něco jiného. "Je těžké se ovládat v přítomnosti někoho, ke komu máte tak hluboké city. Myslím, že tě bude chtít udělat šťastným a to je pro Lokiho něco naprosto cizího, takže s tím bude bojovat."
Je těžké se ovládat v přítomnosti někoho, ke komu máte tak hluboké city. Tony semkl rty. Nataša měla pravdu, když říkala, že je to horší než fyzické mučení.
"Nebude mi nechávat mrtvé ptáky na polštáři nebo tak, že ne?
"Neměl bys to brát na lehkou váhu," řekl Thor, mraze Tonyho pohledem. "Navzdory jeho chybám je Loki stále můj bratr, a pokud mu zlomíš srdce, budeš se muset vypořádat se mnou."
"Zlomím jeho - no tak, Thore, to zní jako nějakej román od Danielle Steelový."
"Neznám nikoho s tímto jménem," řekl Thor a zamyslel se. Podíval se na Lokiho zavřené dveře, jako by chtěl vidět skrz, a pak se zadíval na Tonyho tvrdým a vážným pohledem.
"Myslím to vážně," dodal a pak odešel. Tony nevěděl, jestli má brečet, anebo se smát tomu krutému vtipu, který na něj osud vytáhl. Mohl to být kdokoliv jiný. Měl by to být kdokoliv jiný. Kdyby se tam tak Steve nebo Clint dostali před ním... Ale ti kreténi neumějí létat. Někdy Tony vážně nenávidí svůj život.
Ještě dlouho stál před Lokiho dveřmi, pak zvedl ruku a zaklepal.
Žádná odpověď. Ne, že by Tony nějakou očekával. Loki si mohl myslet, že je tam pořád ještě Thor.
"Tady Tony," ohlásil se. "Vždyť víš, Stark."
Ticho. Tony už si ani nemyslel, že je Loki uvnitř, a kdyby byl, tak všechno dokonale ignoroval, což je vlastně lepší, než jeho normální chování. Teď alespoň nic nevyhazuje do vzduchu.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Saku-chan シキ Saku-chan シキ | E-mail | 25. listopadu 2012 v 18:21 | Reagovat

Hooo *_* Konečně další díl!! XD Wá a takhle utnutý >..< Tě zbiju! XD Ale jen tak dál už se nemůžu dočkat dalšího dílu!! ^^

2 Lex-san Lex-san | Web | 26. listopadu 2012 v 10:26 | Reagovat

Chodím sem očumovat každý den, jestli není pokračování :) a držím se zuby nehty, abych si to nepřečetl v AJ, protože čeština je holt čeština :) Moc si cením toho, že tenhle příběh překládáš a přeju ti, aby ti nadšení vydrželo.

3 fialka fialka | 26. listopadu 2012 v 19:09 | Reagovat

... nějakej román od Steel Daniellový."
No teda, dělat si legraci z tak proslulé spisovatelky!!!
Jak to vlastně je napsané v originále, vždyť angličtina nepřechyluje?

4 Metus Metus | 26. listopadu 2012 v 20:23 | Reagovat

Pardon chybka se vloudila... Nějaké zatemnění nebo co :D Samozřejmě Danielle Steel(ová).

5 fialka fialka | 27. listopadu 2012 v 19:49 | Reagovat

Já bych to právě nechala tak, jak to bylo dřív. Jako slovní hříčku. Copak Tony čte stupidní ženské romány? (Copak Tony vůbec čte knihy???)
Tady už to nespravuj, ať s tím nemáš tolik práce, ale vtip je to výborný.

6 Veru Veru | 8. prosince 2012 v 10:29 | Reagovat

konečně super povídka v češtině! nemůžu se dočkat dalšího překladu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama