Desiderata 5

11. listopadu 2012 v 17:08 | Metus |  Desiderata
Hi lidi. Takže jak jsem slíbil, přidávám další kus Desideraty. V průběhu práce jsem se dopoval střídavě kafem a zeleným čajem s ginkem, takže některé pasáže budou uspěchané (kafe) a některé klidné a promyšlené (ach, to ginko). Takže to jen na vysvětlenou. No, užijte si to. Během příštího týdně přibyde zase nějaká kratší část :)


Zrovna pracoval ve své dílně, když za ním Loki znovu přišel. Tentokrát ho Jarvis alespoň varoval. Tony se rozhodoval, jestli ho pustí dovnitř, nebo počká, až vejde do výtahu a zamkne ho tam. Loki však byl již na místě, jako by pro něj nějaké bezpečnostní systémy vůbec neexistovaly. Tony předstíral, že je příliš zaneprázdněn, ale koutkem oka sledoval, jak Loki přechází po jeho dílně. Snadno se vyhnul zničenému stroji a něčemu, co vypadalo jako rozlitá káva.
"Je slušný před vstupem zaklepat," řekl Tony a poukázal na něj svým francouzským klíčem.
"Ano," řekl Loki a Tony si nebyl jist, co to znamená. Mohl říct Lokimu, aby odešel, ale pochyboval, že by to skutečně udělal. Takže položil klíč a rozhodl se, že spolu tedy budou chvíli mluvit. Koneckonců, když už je Loki tady, mohlo by to být i zábavné.
"Měl jsi to štěstí a našel naši dobrou kamarádku Amoru?"
Loki natáhl jeden z těch svých nelidsky dlouhých prstů a přejel jím po několika papírech ležících na Tonyho stole, jako by chtěl slova přečíst pomocí dotyku.
"Je těžké najít někoho, kdo nalezen být nechce."
Loki vzhlédl.
"Zvláště, když mě drží uvězněného zde."
Jo, tohle. Musí být těžké pokoušet se najít Amoru, když se Loki nemůže dostat dál než pár set metrů od Tonyho. Nebo musí riskovat nesnesitelnou zkurvenou bolest.
"Přesně tak. Řekl bych, že mi to je líto, ale ty prostě patříš k těm typům lidí, kteří si to tak nějak zaslouží."
"A ty by sis zasloužil být znovu prohozen jiným oknem," řekl Loki, poměrně dost hlasitě, ale pak jeho výraz zase dostal ty jemné rysy, skoro vypadal, že lituje toho, co právě řekl, a dodal: "Ale možná máš pravdu. Asi si to zasloužím."
Loki vypadal smutně, nebo téměř smutně. A Tony si v hlavě neustále přehrával slova zkurvené kouzlo lásky.
"Být zlý má spoustu nevýhod, jen podotýkám."
"Od tebe bych takovou větu nečekal."
"Jen říkám, co vidím," řekl Tony a znovu zvedl klíč, protože cítil, že by měl. Je mnohem snazší mluvit s Lokim, když ohrožuje veřejnou bezpečnost, ale když se nad tím zamyslel, uvědomil si, že je to skoro jako vždy. On a Loki se navzájem špičkují, akorát u toho chybí exploze a krev.
Divné, Loki se tiše smál s pobaveným výrazem na tváři. Tony zapřemýšlel, kde je asi Thor a jestlipak ví, kde je jeho bratr, který právě dělá něco, co by mohlo být flirtování, nebo něco velmi tomu blízké. Od chvíle, co Loki přišel, na Tonyho nepřestal zírat. Tony opět položil klíč, jelikož už zapomněl, k čemu ho vlastně používal. Otevřel soubor ve svém počítači a pokusil se něco udělat, ale přímo cítil, jak ho Loki propaluje pohledem. Otočil se a uvědomil si, že Loki se o hodně přiblížil, aniž by vydal jediný zvuk. Když mu teď z jeho strany nehrozí smrt, měl šanci si Lokiho pořádně prohlédnout. Díval se na všechny jeho rysy a svaly. Závěr? On je kurva krásný, když není pokrytý krví cizích lidí a nesnaží se ovládnout svět.
Tony si jen tak pro sebe v duchu řekl: No, myslím, že jsem mohl dopadnout hůř. A nebyl si úplně jistý, co tím myslel.
Loki ho stále pozoroval.
"Hele, přestaň na mě tak děsivě zírat."
"Já nezírám," ohradil se Loki.
Tony pozvedl obočí. To mu nevěří ani za mák.
Je divné, když na vás Loki zírá. A ne tak, že vás chce zabít, spíš jakoby vás chtěl olízat od hlavy až k patě. A pak se s vámi mazlit nebo nějakou podobnou šílenost. Směšné, ne?
"A co tady vůbec děláš? Neměl bys někde osnovat ďábelský plán, nebo tak něco?"
Loki na chvilku vypadal, že ho ten návrh urazil.
"Nemůžu usnout," řekl místo toho, aby ohrožoval Tonyho život.
"Jo," řekl Tony, protože přesně věděl, co tím Loki myslí. Uvědomil si, že se o Lokiho zajímá. To je určitě nějaký vedlejší efekt toho kouzla.
"No, dobře. Tak já nevím, třeba si někde sedni nebo tak něco. Hlavně tu už jen tak nestůj, děsíš mě."
Bylo to zvláštní, ale Loki ho poslechl. Sedl si vedle Tonyho a díval se, jak si vytáhl nějaké soubory, pak je vyřadil, pak si to zřejmě rozmyslel a znovu je vrátil na plochu.
A pak Tony dostal geniální nápad, protože většinu ze svých geniálních nápadů dostává v pozdních hodinách v noci.
Když se Loki bude společně s Thorem snažit zlomit to Amořino kouzlo, dobře pro něj, ale to přece neznamená, že on se o to sám pokoušet nesmí. Otevřel nový soubor a dal mu název "Projekt kouzelná děvka". Loki si nad tím názvem odfrkl, ale neřekl nic. Zůstal překvapivě tichý.
Tony právě dospěl do fáze, kdy dostává jeden nápad za druhým. Vše se to v něm vařilo a na chvilku dokonce zapomněl, že je tam s ním Loki, dokud neřekl: "Tvoje vědecké schopnosti jsou impozantní."
Tony by si rád myslel, že tohle by mu Loki řekl i bez účinků kouzla lásky, protože je to pravda. Jen tak mrkl na obrazovku a prokřupal si klouby. Nemohl si pomoct. Jeho ego nabylo velikosti jeho sídla.
A pak mu Loki řekl: "Myslím, že by se do tvého obleku daly snadno zavést prvky magie."
"Ne, děkuju. Myslím, že se budu držet vědy. Věda mě nikdy nezasáhla kouzlem lásky."
"Ano, ale mohu tě ujistit, že s pomocí vědy nikdy neproměníš své nepřátele v hady, abys jim pak mohl jednoduše setnout hlavy," řekl Loki a Tony mu v tomhle musel dát za pravdu.
Loki znovu ztichl a umožnil mu vrátit se k práci. Zdálo se, že ho fascinují Tonyho počítače, takže ho nechal se dívat. Možná, že už uplynulo několik hodin, Tony si nebyl jistý, ale věděl, že potřebuje svůj telefon.
"Buď té lásky a podej mi to, prosim tě," řekl Tony a ukázal mu prstem směr.
Řekl to bez přemýšlení a pak si uvědomil (jak jen by mohl zapomenout?), že právě požádal Lokiho o pomoc. Šokující bylo, že Loki udělal, o co ho žádal. Bylo to automatické - natáhl se za sebe, chytl telefon a vložil ho do Tonyho otevřené ruky. Nevypadal, že si vůbec uvědomuje, co dělá. Tonymu to připadalo jako další malé vítězství, takže věnoval Lokimu jeden ze svých vítězných úsměvů, zatímco ten na něj jenom překvapeně zíral.
"Zabiješ mě hned, jak se to kouzlo zlomí, že?"
Loki se konečně usmál, jako by ho Tony pobavil.
"Je možné, že až se tak stane, budu cítit povinnost to udělat."
Jo, dobře, takže do té doby si Tony bude vychutnávat každou chvilku svého života.
Zapojil telefon do počítače a pak se opřel v křesle, prakticky se Lokimu vystavil - jako něco, co nemůže mít, ať už to chce zabít či nikoliv. Lokiho pohled klouzal po Tonyho košili tam a zpátky, pak se zaměřil na obloukový reaktor, a nakonec skončil na Tonyho krční žíle.
"Pokud se chceš dotknout, tak to bude něco stát," řekl Tony.
Loki zamrkal, napjal se a najednou stál před stolem. Tony ho sledoval a uvědomil si, že řekl něco špatně. Tohle už není sranda. Zašel příliš daleko, ale nebyl si jistý, co ho tak vytočilo. Jedna věc, kterou se Tony naučil v boji se severskými bohy, byla, že jsou záhadní jako prase. A stále to není jeho problém. Není to jeho problém a není to jeho vina.
Loki šel k výtahu, aniž by se ohlédl. Řekl pouze: "Dobrou noc, Starku."
Tony tam zůstal až do doby, kdy ho Jarvis informoval, že vyšlo slunce.
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Saku-chan シキ Saku-chan シキ | E-mail | 11. listopadu 2012 v 20:01 | Reagovat

Wíííí *_* Zase pěknej díl ^^ Jen tak dál!!! XD Chudáček Loki ale :3

2 Lex-san Lex-san | Web | 11. listopadu 2012 v 20:25 | Reagovat

Tady mi bylo Lokiho až líto... Jinak už se klepu na další díl...

3 povidkarna-Metus povidkarna-Metus | 11. listopadu 2012 v 21:11 | Reagovat

Arigato vám oběma :)
Budu se nadále snažit!

4 Faith Faith | 19. listopadu 2012 v 16:32 | Reagovat

Chudák :( ,ale díl super doufám že brzy přidáš další díl :) už se nemůžu dočkat co bude dál :D

5 Mimo Mimo | 12. května 2014 v 22:00 | Reagovat

No to je boží :) už dlouho jsem nečetla takhle dobrou věc...teda myslím tím ze světa fandovských povídek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama