2. kapitola

8. listopadu 2012 v 21:14 | Catta a Metus |  Lektvary jsou jen začátek
Já se omlouvám, že hned ze začátku to přidáváme takhle pozdě. Mohu za to pouze a jedině já (Catta). Přepisování povídky z papíru do počítače je to nejhorší, co vás může potkat, to mi věřte. A když se k tomu přidá ještě škola, písemky a blázniví učitelé, tak je to ještě horší. Tahle kapitola je dost krátká, ale už se můžete těšit alespoň na Severuse Snapea :P. V komentářích mě pak můžete ukamenovat, ale teď už si můžete užít povídku bez mých otravných keců :).
Pozor, ale Metus se také dostává ke slovu. Pracně jsem to obetoval a těším se na vaše reakce. Děkuji za jakoukoli známku toho, že si to někdo čte :D


Ke konci týdne dostali rozvrhy. Ron s Harrym společně zasténali. První dvě hodiny v pondělí měli lektvary.
"No to snad né," zavyl Ron. "Budu mít zkaženej celej den. Co den, tejden!"
Harry ho zúčastněně poplácal po rameni a nasadil pohřební výraz. "Ale tak, teď budeme mít první víkend. Alespoň se na to můžem psychicky připravit," řekl mu na uklidněnou. Avšak víkend utekl jak zlatonka před chytačem a oni si vůbec nepřipadali připravenější než předtím. Když všichni tři stáli ve sklepení před dveřmi učebny, sevřel se jim žaludek. Ronovi se zatočila hlava. Harry se zhluboka nadechl, otevřel dveře a všichni si vybrali místa, kde budou trávit společné hodiny se Zmijozelem. Harry si sedl s Ronem a Hermiona si přisedla k Nevillovi, tak jako minulý rok. Kdyby ji Neville neměl, asi by z těch výbuchů, kterých bylo opravdu hodně, přinejmenším ohluchl. Zazvonilo. Uběhla jedna vteřina, dvě. Dveře se s prásknutím otevřely. Do učebny vešel obávaný profesor lektvarů.
"Tento rok se budeme učit pokročilé lektvary. Očekávám od svých studentů vybrané třídy, tedy od vás, naprosté soustředění na svou práci a také připravenost na každou hodinu. A protože Nebelvír je hodně upovídaná kolej, která se většinou nedokáže soustředit na dvě věci zároveň, rozdělím vás do dvojic se Zmijozelem, ve kterých budete sedět po celý rok. A nesnažte se přesazovat," začal Snape svůj výhružný monolog.
"Dnes uvaříme ten nejjednodušší lektvar tohoto roku, zacelovací. Ví o něm někdo z vás něco?"
Hermionina ruka vystřelila jako vždy vzhůru. A Snape, jako vždy, její ruku přehlížel. Rozhlížel se po třídě a čekal, jestli se přihlásí ještě někdo. K udivení všech se zvedla ruka Gregoryho Goylea. Snapeovo obočí vyletělo vzhůru. Co ten tady sakra dělá? Že by ho s sebou přivedl Malfoy? Po hodině to s nimi vyřídím. Teď by mě zajímalo, co řekne.
"Ano, pane Goyle?" zeptal se Snape stále zdvihaje obočí.
"Já myslím, že zacelovací lektvar zaceluje," řekl svou neuvěřitelně inteligentní odpověď Goyle. Po chvíli zírání na svého studenta, si uvědomil, že by asi měl něco říct. Měl s tím trochu problém.
"Ano, pane Goyle, to je jistě pravda."
Přemýšlel, jestli mu má dát body, ale nakonec se rozhodl, že za takovou očividnost nedá body ani zmijozelskému studentovi.
"Chce k tomu ještě někdo něco dodat?"
Rozhlédl se a uviděl zkoprnělou ruku slečny všechno-vím-všechno-znám.
"Tak, slečno Grangerová, teď nám můžete ukázat své z učebnice naučené vědomosti."
Hermiona se na chvilinku zarazila. Pak zatřepala hlavou a začala vyprávět. "Zacelovací lektvar se používá na lehčí zranění. Spojí narušené části tkáně k sobě, ale nevyléčí je. Funguje vlastně jako mudlovské stehy. Pro tkáň je to mnohem zdravější. Toto spojení může trvat od dvou týdnů až po několik měsíců. Záleží na tom, jak silný lektvar uvaříme."
"Správně, jako vždy," řekl uštěpačně Snape.
"Nyní vás tedy rozdělím do pracovních dvojic. Takže…" profesor se zamyšleně podíval po třídě. "Slečna Grangerová s panem Zabinim, pan Weasley k slečně Bullstreodové, pan Longbottom k slečně Parkinsonové, slečna Pattilová k…"
Tak to chvilku trvalo, až Snape pronesl: "…a pan Potter s panem Malfoyem." Harry vytřeštil oči a ztuhnul. Vzdáleně si uvědomoval, jak se Malfoy kdesi za ním rozkašlal. Zřejmě to taky nečekal. Konsternovaně seděl na židli a modlil se, aby to byl jen zlý sen. Nebyl. Když Snape domluvil, třída se zaplnila zvukem odsouvaných židlí, slov protestů a nadávek. Když Harry odcházel ze své lavice, Ron mu podrážděně řekl: "Tak tohle je zatraceně zákeřný i na Snapea. S Bullstreodovou? Já ho zabiju…"
"Nějaké připomínky, pane Weasley?" ozval se zmiňovaný profesor a nasadil jeden z nejvražednějších pohledů, jakých byl schopen. Ron zrudnul a zakoktal: "N-ne, jistě, já, to… Jistě." Pak se otočil od Harryho a vyhledal svou lektvarovou partnerku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Saku-chan シキ Saku-chan シキ | E-mail | 9. listopadu 2012 v 6:23 | Reagovat

Bezvá! ^^ Jo,nejradši bych tě ukamenovala hned teď! Ale neudělám to! Protože škola je fakt zákeřná a ke všemu chci další kapitoly! :3 Chudák Harry...to pro něj bude ještě větší horor ty Lektvary XD

2 povidkarna povidkarna | 9. listopadu 2012 v 18:34 | Reagovat

ó děkuji ti mnohokrát za tvoji schovívavost a pochopení. Třetí kapitola je už napsaná a já ji už přepisuju. Naštěstí teď snad už moc písemek mít nebudem, takže by měla být brzy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama