Desiderata 3

18. října 2012 v 19:25 | Metus |  Desiderata
Tentokrát i s překladatelovými kecy na začátek. Takže, chci, aby se dostalo do vašeho podvědomí, že tenhle díl byl skutečnej porod. Nemyslím takovej ten porod s děckem, křikem a krví. I když by se dalo říct, že mě to stálo krev, pot a slzy. A to dost. Podařilo se mi smáznout si téměř hotovou kapitolu a v tu chvíli jsem se cítil asi takhle:
Všechna má práce přišla nazmar!
Takže asi tak. Pardon za výlev, ale tomu se nedalo odolat. No nic. Čtěte po perexem.


Abychom byli spravedliví… Tony nebyl zdaleka jediný, komu ubytovávání Lokiho vadilo. Vlastně to byl jen Thor, koho to těšilo. Dokonce i sám Fury vypadal, že ho celá ta věc docela štve. Ale nikdo to neřešil tolik jako Tony. Už dávno zvážil možnost, že kouzlo může každou chvílí pominout, což Lokimu dá perfektní šanci ho zabít a rozmístit jeho orgány okolo základny, aby je ostatní lehce našli. Ale Thor ho plně ujistil, že kouzlo musí být nejprve zlomeno, než se Loki o něco pokusí. Thor se zdál být po dlouhých měsících zase opravdu šťastný a následoval Tonyho s Furym do cel, když šli Lokiho pustit ven. Hned jak se dostali do vězeňské sekce, se Tony opřel o stěnu a pozoroval, co se bude dít.
Thor již živě hovořil s Lokim, zatímco se Fury snaží vysvětlit, jaké rozhodnutí učinili. Když o tom tak Tony zapřemýšlel, musel uznat, že je docela vtipné, že i kdyby Fury nepovolil Lokiho pobyt, bůh by zde pravděpodobně stejně zůstal.
A Fury to ví. Pokud měl Loki tak velké bolesti, že riskoval sem přijít, pravděpodobně by sem klidně došel znovu. Loki si dělá, co chce - vždycky. I když s ním mluvili, všimnul si Loki Tonyho v koutě a zadíval se na něj. Pořád vypadal vyčerpaně a naštvaně, ale kvůli kouzlu dokonce ani nevypadal, že chce zabít Tonyho pohledem. Měl něco jako jemnost ve tváři, z čehož Tonyho zamrazilo. Když Fury odemkl celu, Loki udělal přesný opak toho, co Tony očekával. Vstal a vůbec nešel k Tonymu. Sakra neřekl mu ani jediný zatracený slovo. Loki dovolil Thorovi, aby s ním mluvil, aby mu dal ruku okolo ramen a říkal mu "bratře" takovým tím láskyplně rodinným tónem. Společně vyšli ven bez toho, že by Loki na Tonyho promluvil. Ale sledoval ho.
Tony se probudil uprostřed noci s pocitem, že musí být ve střehu. Klouzal očima po místnosti a všiml si postavy vedle své postele s dýkou v ruce, která byla připravená udeřit. Byla to chvilka zaváhání a pak už nic. NicTonymu neudělal, i když by bylo jistě snadné vrazit mu dýku do břicha. Přesto nic neudělal.
"Světla," řekl Tony a místnost se zaplnila svitem žárovek. Ale v místnosti nikdo nebyl.
Jarvis mu sice řekl, že kromě něj byl pokoj prázdný, ale Tony věděl, že Loki je malej ošemetnej parchant. Chvíli seděl v posteli a čekal, zda ještě Lokiho zahlédne, ale nestalo se tak. Pak nemohl usnout, takže odešel dolů do své dílny a naboural se do systému SHIELDu, aby si mohl prohlédnout Lokiho složku. Byl to malý, až znepokojivě malý soubor, který o Lokim nevyzrazoval nic víc, než jim řekl Thor. Tony znovu usnul, vedle svého počítače. A ráno se probudil s papírem přilepeným k obličeji.
"Dobré ráno, pane," řekl Jarvis. "Doufám, že jste se vyspal dobře."
Tony vystřelil ven z místnosti.
V chodbě narazil do Natashi. Byla v plné zbroji, jako by se chystala do boje, ale nyní se opřela o zeď. Tony jí podal hrnek kafe, které právě nesl ze své pracovny. Tam je totiž jediný kávovar v budově, který Bruce ještě nestihl zničit.
"Dík," řekla.
"Dobrý ráno přeju. Měli jste štěstí při hledání Amory?"
Natasha jenom zavrtěla hlavou.
"Ještě ne," řekla. "Co jí Loki udělal, že na něj seslala kouzlo lásky?"
Tony pokrčil rameny. "Nevím, vážně jsem neměl šanci se zeptat. Třeba jí říkal, že je tlustá?"
Šli spolu dál po chodbě, Natasha stále v plné pohotovosti, jako by čekala, že Loki každou chvilku seskočí dolů z trámoví a zabije ji. Tony ji za to vůbec neodsuzoval.
"Je to vlastně dost kruté, když o tom popřemýšlíš."
"Co? Říkat jí, že je tlustá?"
"Ne… To kouzlo lásky."
"Um… ano," řekl Tony už vážně. "Takže teď s Lokim vlastně soucítíš?"
"Ne že soucítím… Rozumím tomu," řekla Natasha a nenuceně pokrčila rameny. "Kdyby ho mučila fyzicky, naprosto bych to brala. Možná bych se k tomu i připojila."
"To si děláš srandu?"
"Ne."
"No promiň, že nesoucítím s chlápkem, kterej mě jednou vyhodil z okna."
"Oh bože…" zavrčela Natasha. "Zase to okno? No tak, Tony… Kdy to konečně přestaneš řešit?"
On to bude řešit. Málem kvůli tomuhle Lokimu kousku přišel o život. Je přeci jasné, že to párkrát vytáhne.
Natasha ho opustila těsně před kuchyní a šla si promluvit s Coulsonem. Tony se rozhodl udělat si něco k jídlu. Byl trochu překvapený, že od té doby, co se sem Loki dostal, ho nikde nesledoval, ale rozhodně si kvůli tomu nestěžoval.
Podle toho, jak blbě Loki vypadal, když sem přišel, by se Tony nedivil, kdyby ještě spal.
Vešel do kuchyně a zjistil, že udělal velkou chybu. Loki se nakláněl přes stůl, mluvil tiše s Thorem, ale zdálo se, že vycítil Tonyho přítomnost. Vypadal, jako by se vzpružil a jeho tvář dostala zase ty jemné rysy. Tohle do očí bijící projevení emocí, které bylo tak upřímné a zranitelné, způsobilo, že se Tony cítil provinile už jen kvůli tomu, že existuje. V příští vteřině se Loki zamračil a pohlédl na Thora, který stál před ním, jako by ho měl před Tonym chránit.
Tony netušil, jak se v tom tak najednou stal tím špatným.
"Uh, no…" zakoktal Tony. "Promiňte, že jsem byl jen… Jo, já půjdu."
"Ne."
Loki nebyl za Thorovými rameny téměř vidět, ale bylo jasné, že mluví on.
"Oukej," řekl Tony a otočil se zpět.
"Drž si odstup," řekl Loki. Tony tam chvilku jen tak stál, když si uvědomil, jak směšné tohle všechno je.
Vzal si banán z pultu a nenápadně se naklonil k Thorovi a Lokimu, aby zachytil něco z jejich hovoru. Loki vypadal sakra o hodně líp, než když ho viděl naposledy, to musel Tony uznat. Ale nemohl zapomenout ten pohled, který mu Loki věnoval právě teď. Byl tak naplněný čistými emocemi, že ho téměř zatoužil vidět znovu. To možná dělá Lokiho ještě nebezpečnějším, než dříve.
Thor s Lokim mluvili šeptem, takže Tony nerozuměl ani slovo. Přestal se tedy snažit a rozhodl se dojíst svůj banán. Uvidí, jestli se mu podaří Steva zlanařit k tomu, aby mu udělal nějakou snídani. Tony byl právě v polovině banánu, když zaregistroval, že ho Loki sleduje se zaťatými zuby, jako by chtěl otevřít čelisti a kousnout. Pak si vzpomněl na kouzlo, uvědomil si, co jí, a jen tak si strčil celý zbytek banánu do krku, aby viděl, jak se Lokimu rozjíždí tik v oku. Možná, že si s ním ještě užije trochu srandy.
Tony mohl téměř vidět, co se právě odehrává v Lokiho magickém mozku, a považoval to za jakési malé zvrhlé vítězství. Obvykle to totiž bývá Loki, kdo se baví tím, že si hraje s mozky ostatních. Tony se zadíval na Lokiho a olíznul se. Když šel vyhodit slupku, Loki ho provázel děsivým a zároveň komickým pohledem.
Bruce vešel do kuchyně, uviděl Lokiho a odešel.
S rukou okolo jeho ramen vtáhl Thor opět Lokiho do hovoru. Tony nikdy nepochopil, jak neuvěřitelně může být Thor slepý, pokud jde o Lokiho. Neexistuje nic, co by snad jen naznačovalo, že se o sebe Loki nedokáže postarat sám, ale přesto Thor trvá na tom, že ho musí chránit. Takovýhle typ lásky už Tony vůbec nechápe.
"Hej," řekl. "Vy dva sdílíte tajný deník, nebo co?"
Thor se na něj příšerně zamračil.
"Ne, my se dohadujeme, jak se vypořádat s Amorou."
Tak to je něco, u čeho chce Tony být. Pokud se chystají na nějakou náročnou pomstu, chce být u toho. Přisedl si blíž k bratrům, až příliš si vědom Lokiho přítomnosti. Přesto se rozhodl to ignorovat.
"Nechcete mě zasvětit do nějakého z vašich plánů?"
"Ne," řekl Loki pohotově.
Thor ho doplnil: "Budeme to ještě hodně měnit."
Tony se opřel zády o pult a usrkával kávu. Měl stále hlad, ale v kuchyni není nic, co se dá sníst bez toho, aby to předtím bylo nějakým způsobem tepelně upraveno. Jelikož do vaření se mu opravdu nechtělo, rozhodl se radši hladovět. Tony si poklepal na svůj obloukový reaktor a pak na pult. Loki se na něj teď pravidelně po chvilkách dívá, jako by ho kontroloval nebo co, a přitom jediné, co chce Tony dělat, je odposlouchávat rozhovor mezi ním a Thorem.
Zapískal, aby si získal Lokiho pozornost. Téměř ho překvapilo, když se bůh opravdu otočil a zadíval se na něj. Tony jen tak mávnul směrem k pultu.
"Takže… Nemůžeš mi vyčarovat nějakou magickou snídani? Mám hlad."
Loki zasyčel. "Amora mě neočarovala tak, abych plnil každý tvůj příkaz."
"Ach," řekl Tony. "Škoda."
Snažil se uhodnout, zda překročil nějakou pomyslnou hranici.
"Ale nechceš mi vyčarovat nějakou snídani?"
Loki se na něj podíval a celá místnost se jakoby roztřásla a zdála se temnější. Tony si uvědomil, že láska lidem nebrání se navzájem zabít. Loki byl těsně u jeho tváře, vrčel, čišel z něj vztek a pak byl najednou pryč. Thor se na Tonyho zadíval, jako by mu chtěl zlomit vaz.
"Zašel jsi příliš daleko," řekl a pak následoval Lokiho, takže Tony v kuchyni zůstal sám.
Dneska jsou na něj všichni nějací naštvaní. Vlastně jako téměř pořád.
---to be continued---
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Saku-chan Saku-chan | E-mail | 18. října 2012 v 20:15 | Reagovat

Loki je tak kawai ^^! Těším se zas na další díl! XD Sakra..furt se opakuju >.> XD

2 povidkarna povidkarna | 18. října 2012 v 21:13 | Reagovat

To neva, že se opakuješ... Mě to totiž moc těší! ^^ jen se pěkně opakuj dál! xD

3 Faith Faith | 30. října 2012 v 20:44 | Reagovat

Super,už se těším na další část :)

4 Lex-san Lex-san | Web | 11. listopadu 2012 v 10:51 | Reagovat

Už se těším na další pošťuchování a oťukávání. Myslím, že ani jeden z nich to nebude mít nijak jednoduché...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama