Desiderata 1

21. září 2012 v 0:00 | Metus |  Desiderata

DESIDERATA


Celá ta věc mohla začít mnoha různými způsoby, když o tom tak Tony přemýšlel. Možná to bylo nevyhnutelné, možná ne. Vlastně, čím víc o tom přemýšlí, tím menší smysl to dává. Ale tak jako tak se to stalo zhruba takto:
Steve přes vysílačku informuje o situaci v centru města. Aktéry jsou nejméně dvě osoby, pravděpodobně Amora a Loki, ale on, zespodu, z ulice, tam moc dobře nevidí. Tony si oblékl oblek a vyrazil dřív, než mohl Steve říct "shromážděte se", jelikož málem vyletěl z kůže nudou čekáním na nějakou akci. Město bylo příliš tiché, jakoby někdo přidal do vodovodního systému sedativa, a Tony nesnáší nudu. Mohl by dávno udělat ve zdi budovy díru, předtím, než Fury vůbec začne myslet na nějaký odvetný úder.


Tony vidí Steva na ulici před sebou. Červeno-modrá tečka, která se horečnatě pohybuje a snaží se zatlačit lidi zpět do budov, aby se vyhnuli tomu, že se na ně zřítí trosky. Vypadá to, a také zní, jako by někdo ničil vršek budovy.
"Co se sakra děje?" řekl Tony, když přistál vedle Steva.
"Loki se děje! Soudím podle výbuchů a veškeré té zelené barvy, ale ještě nevím"
Znovu se ozval výbuch a poté výkřik, který Tony přisuzoval Amoře. Kus kovu pocházejícího ze střechy budovy se uvolnil a padal dolů. Steve ho blokoval svým štítem.
"Mohl bys tam doletět?" zeptal se. "Musíme vědět, jestli tam je ještě někdo jiný."
Tony zasténal.
"Už mám dost těch magickejch sraček. Není tu Thor od toho, aby se vypořádal se svým bratrem?"
Z komunikátoru se chraplavě ozval Natashin hlas: "Je v Asgardu."
"Jo," řekl Clint "všechno je to na tobě. Leť!"
Tony zakoulel očima. I když to nikdo nemohl vidět, tak nějak to ostatní vycítili.
Obletěl dvě budovy a pak zahnul doprava, naprosto ignoruje taktické pokyny, které se mu Steve snažil dávat přes komunikátor. Zatím se nikdo nezdá být v bezprostředním nebezpečí, pokud se tedy stavba nerozpadne na kusy, samozřejmě. Tony budovu prohlédne, pak se podívá dolů a vidí Amoru s Lokim.
V uchu se mu ozve Stevův hlas. "Tony? Co vidíš? Mají rukojmí?"
"Ehm… ne, ne. Pokud tedy nejsou neviditelní."
Pak to začne být opravdu divné. Amora a Loki vypadají, že bojují spolu, ne s někým jiným, což Tonymu nedává vůbec žádný smysl. Byli spojenci od začátku a teď tu bojovali, kouzlo proti kouzlu. Vypadalo to, že si Avengers vůbec nevšímají. Ti dva obvykle útočí, když je tu Thor, a nikdy nebojovali mezi sebou.
"Tony? Co se dějě?"
Amora a Loki byli tak zabráni do boje, že si zatím ani neuvědomili Tonyho přítomnost. Amora měla v ruce kouli zelených blesků a vypadala, že čeká na správný okamžik, aby ji mohla hodit na Lokiho hlavu. Vrčela, všechny své krásné bílé zuby vyceněné. Loki nevypadal jinak než jindy. Na tváři měl stále stejný, lehce psychotický úsměv. Určitě musel udělat něco, co ji královsky nasralo. To je tak jediné, co z toho Tony zatím vypozoroval bez toho, aby zasáhl.
"Myslím, že Amora a Loki mají nějaký menší spor."
"Spor?"
"Bojují spolu, abych byl přesnější," řekl Tony. "Tedy Amora bojuje a Loki tam jenom stojí a brání se."
"Bojují spolu?"
"To je tady sakra ozvěna nebo co? Jo, Kapitáne. Mezi sebou."
Tony pohledem zkontroloval okolí, jestli neuvidí ještě někoho jiného. Možná Dooma, možná rukojmí, nebo oba dva. Ale nic. Neví, jaké je pravidlo pro zachování se v situaci padouch versus padouch. Má si vybrat stranu a pomoct? Zastavit oba dva? Nebo je oba nechat na pokoji? Upřímně, Tony se nechtěl zapojovat do boje s magií.
"Tak co bude?" řekl Steve přes komunikátor, jako by četl Tonyho myšlenky.
"Zastavíme je, nebo tak? Chci říct, pokud se zabijí navzájem, máme po problému, ne?" odvětil Tony.
"To se mi líbí," reagovala Nataša.
"Ne, musíme je zastavit. Můžou někoho zranit, nebo dokonce zabít," zamítl to Kapitán Amerika.
Všichni začali přemýšlet o formaci a domluvili se, že Tony je na chvilku zdrží. Už bylo ale pozdě, protože v ten okamžik, kdy se shodli, zpozoroval Tonyho Loki. Zúžil oči.
"Dobře, myslím, že tahle taktika padá," oznámil Tony "právě jsem byl spatřen."
Amora se zastavila a také se zadívala na Starka. V ruce měla kouzlo a sledovala Tonyho, jako by ho chtěla zabít pohledem. Vypadala hrozně naštvaná, že je Tony vyrušuje. Ten se ani nehnul, ale zbraně měl v pohotovosti, protože být zasáhnut tím, co Amora drží, ať už je to cokoliv, může být zatraceně bolestivé. Stále se z toho však může zkusit vymluvit.
"Špatné časy?" řekl Tony ve stejnou chvíli, co po něm Amora vrhla kouzlo.
Tony ve vzduchu udělal několik obratů, zamával rukama a pak dopadl na střechu před Amoru a Lokiho. Oblek mu teď připadal hrozně těžký. Takže tolik k mluvení.
"Starku," řekl Loki "měl bys odejít."
"Promiň, ale to asi nepůjde."
"Ne, to je v pořádku," řekla Amora. "Jsi tu právě včas, abys viděl, jak zabiju toho malýho ubožáka."
Loki se suše zasmál, v ruce svíral dýku. Vypadal mnohem víc pobaveně než vystrašeně, což Tonymu najednou přijde hrozně směšné. Loki opravdu neprojevuje žádné známky strachu z nebezpečí, které Amora představuje.
"Ou, tys ji právě provokoval!" řekl Tony, ale Loki jenom pokrčil rameny.
"Ticho!" zakřičela Amora. "Loki zaplatí za to, co mi udělal."
Tony vkročil mezi ně, zbraně připravené. Není si vůbec jistý, jak by se měl zachovat. Když se bratr spojence, mimochodem protivník, stane protivníkem jiného protivníka … měl by mu pomoct?
"Hele, rozumím vaší nenávisti asi stejně, jako kdokoliv jiný, ale Loki je pořád Thorův mladší bratr a my ho nemůžeme zabít. Vlastně si myslím, že by mi Thor utrhnul hlavu, kdyby zjistil, že jsem tě nechal ho vážně zranit."
Loki se pochechtává vedle něj.
"To nejsem já, o koho by ses měl bát."
"Hej, já jsem ti zachránil zadek už několikrát," prohlásil Tony, což nebyla tak úplně pravda, a zaměřil se znovu na Amoru.
"Omlouvám se, slečno, ale já vás prostě nemůžu nechat zabít tohohle chlapa, ale věřte mi, když říkám, že ho nemám rád stejně tak jako vy."
"Tvrdíte, že jste jeho nepřítel, zatímco jste očividně spojenci. Jste slaboch, který se bojí neuposlechnout rozkazy."
"No samozřejmě," řekl Tony. "Loki a já jsme moc dobří přátelé. My se prostě navzájem úplně milujeme. No tak, slečno…"
Amora se najednou zašklebí a Tony vůbec neví proč. Je to děsivé, téměř stejný úsměv nasadí Loki, když se chystá udělat nějakou závažnou škodu. Loki už si připravil kouzlo a ještě se rozmýšlí, na koho ho použije, zatímco Tony si z hloubi duše přeje, aby byl odsud pryč.
"Fajn," řekla Amora, "možná ho nemůžu zabít, ale je tu i jiný způsob, jak se pomstít."
"Bude se to týkat vás bez oblečení?" zeptal se Tony. "Můžu se přidat?"
Loki zamrkal a podíval se na Tonyho.
"To bylo od vás velmi nevhodné," ohodnotila to Amora.
Trvalo sekundu, nebo dvě, kdy Loki zaměstnal Tonyho pozornost, a Amora udeřila. Pohnula se příliš rychle na to, aby to Tony zaregistroval, a pak se ozval výbuch v doprovodu růžového kouře. Lokiho byl odhozen na protější stranu střechy.
"No do prdele," zanadával Tony. Teď ho Thor opravdu zabije.
"Hej lidi!" zařval Tony do vysílačky, ale veškerá odpověď, které se mu dostalo, byl zkomolený hlas Clinta, který řekl něco, co zněla jako "Pos-ghr-anej ulej-ák." Jo, Tony by rád věděl, kde všichni jsou. Loki je pořád na zemi, ale naštěstí se trochu pohnul, takže není mrtvý, ale Tony stále neví, jakým kouzlem byl zasažen.
Loki zkontroloval svůj zdravotní stav. Trochu se třásl, ale jinak vypadal nezraněný. Amora vypadala velmi potěšeně, což se Tonymu vůbec nelíbilo. Loki tam chvíli jen tak stál, stále trochu mimo z té woo-doo magie, kterou na něj Amora použila, ale pomalu se promrkával zpět do reality. Tony se k němu trochu přiblížil a Loki na něj zaskřehotal: "Ne!", ale už bylo pozdě, protože Tony se dostal do jeho zorného pole. Loki prudce zavřel oči, jako by ho něco bolelo, jako by se něco snažil dostat pryč z hlavy. Položil si ruce na spánky, jako by ho chytla hrozná migréna. Když znovu otevřel oči a znovu uviděl Tonyho, zrudnul. Amora se za ním začala smát.
"Myslíš si, že jsi jediný, kdo si může hrát s ostatními? Zkřížil jsi mi cestu už mockrát, Loki, a teď za to budeš trpět."
Amora zmizela rychleji, než z ní Tony zkusil dostat něco víc, navíc skutečným problémem teď byl Loki. Něco je špatně, něco je skutečně špatně, protože Loki se červená jako nějaká zatracená školačka a Tony absolutně nechápe proč. Není to zrovna věc, kterou dělá Loki často, na rozdíl od šíleného smíchu, výbuchů zlosti a moc dobře načasovaných zlých pohledů. Je to prostě… divné. Je to lidské. A Tonyho to vyděsilo k smrti.
Udělal krok k Lokimu a Loki udělal krok dozadu. Tony to chtěl zkusit znovu, ale Loki okamžitě zmizel v kouři. Tony si uvědomil, že na něj Kapitán přes komunikátor řve, aby mu konečně sakra odpověděl.
---to be continued---
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lex-san Lex-san | Web | 11. listopadu 2012 v 10:35 | Reagovat

Hohó! To vypadá velice, ale opravdu velice zajímavě. Plus když přidám k tomu fakt, že je tohle moje první FF na Avengery, tak už se těším na další díl.

P.S. Držím palce Lokimu:)

2 Yuki-cat Yuki-cat | Web | 22. února 2015 v 9:16 | Reagovat

Tohle mě tedy skutečně zaujalo. Jestli mám správnou předtuchu o pokračování, tak je to celkem originální námět. No, rozhodně se těším a pokračuji dál :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama